Star Wars: Knights of the Old Republic

Star Wars: Knights of the Old Republic

kullanıcı
  • Lisans
  • TOPLAM İNDİRME 440
  • DOSYA BOYUTU 2457.60 MB
  • EDİTÖR PUANI
  • Üretici Aspyr Media, Inc.

Star Wars: Knights of the Old Republic klasik RPG oyununun Android versiyonudur

Star Wars: Knights of the Old Republic ya da diğer adıyla KOTOR ilk olarak 2003 yılında çıkış yapan orjinal oyunu mobil cihazlara taşıyan RPG türünde bir Star Wars oyunu.

Android işletim sistemini kullanan akıllı telefon ve tabletlerle uyumlu hale getirilmiş yeni versiyon oyunun orjinal halinin aynısını dokunmmatik kontrollerle uyumlu bir şekle sokarak bize sunuyor. Star Wars: Knights of the Old Republic'in hikayesi Glaktik İmparatorluk'un ve Jedi savaşçılarının Sith ile savaşından dört bin yıl öncesini konu alıyor. Eski bir Jedi savaşçısı olan; fakat sonradan karanlık tarafa geçiş yapmış Sith lordu Darth Malak'ın Jedi savaşcılarına saldırmasıyla oyundaki maceramız başlıyor. Oldukça yıpranmış ve zayıf düşmüş Jedi düzeninin son umudu olarak oyuna giriş yapıyoruz ve karanlık lorda karşı destansı bir mücadele veriyoruz.

Star Wars: Knights of the Old Republic'te bize 4 farklı kahraman sınıfı sunuluyor. Bu kahraman sınıflarının her biri de 3 adet Jedi uzmanlık sınıfına sahip. Bu sayede kahramanlar seçilen yeteneklerle kişiselleştirilebiliyor. Oyunda yanımıza maceralarımıza ortak olacak yardımcılar da alabiliyoruz. Bu yardımcılarla birlikte kurduğumuz partilerle Star Wars evreninin uzak köşelerini gezebiliyor, Tatooine ve Wookie toprakları Kashyyyk gibi bölgeleri ziyaret edebiliyoruz.

Star Wars: Knights of the Old Republic 40 adet özel yeteneğe yer veriyor ve oyunculara kendi ışın kılıçlarını yaratma imkanı veriyor. Sıra tabanlı bir savaş sistemine sahip olan KOTOR eğer rol yapma oyunu oynamayı seviyorsanız hoşunuza gidebilir.