Borjiko's Adventure

Borjiko's Adventure
ÜCRETSİZ
0  
0  
0  
0  
0  
kullanıcı

iOS cihazlarınızda oynayabileceğiniz bir üçlü eşleme oyunudur.

Borjiko's Adventure, iPhone ve iPad cihazlarınıza ücretsiz olarak indirip oynayabileceğiniz bir üçlü eşleme oyunudur. Oyunu diğer üçlü eşleme oyunlarından farklı kılan en önemli özelliği ise sanatsal çizimlere sahip olması diyebilirim.

Bugüne kadar pek çok oyun için başarılı grafiklere sahip tanmlaması yapılmıştır fakat Borjiko's Adventure hepsini gölgede bırakacak kadar hoş bir oyun diyebilirim. Zira gerçek anlamda üzerinde en ince detayına ve çizgisine kadar çalışılmış karakterlere, görsellere ve grafiklere sahip bu kadar iyi bir oyun daha yok diye düşünüyorum. Zaten oyunu indirip denediğinizde kendiniz de aynı şeyi düşüneceksiniz.

Her üçlü eşleme oyununda olduğu gibi burada da bir tema var ve o tema da yemek. Yemek temalı pek çok üçlü eşleme oyunu olduğunu biliyoruz, peki bu oyunu onlardan farklı kılan ve oynanabilir yapan nedir?

Oyunu özellikle oynanabilir kılan şey size bir amaç sunması diyebilirim. Oyunda karakteriniz Borjiko ile bir maceraya çıkıyorsunuz ve dünyanın her yerini gezerek çeşitli yemekler yapıyorsunuz. Maceraya İtalya'dan başlıyorsunuz. Örneğin ilk levelde sizden margarita pizza yapmanız bekleniyor ve bunun için gerekli malzemeleri toplamanız gerekiyor. Üçlü eşleme oyunu oynayarak hamur, domates ve peynir üçlüsünden yeteri kadar topluyorsunuz ve bir sonraki levelde başka bir yemek yapıyorsunuz. İtalya bitince de sıra Fransa'ya geliyor. Bu şekilde bir amaç doğrultusunda ilerliyorsunuz.

Oyunda eşleştirmeniz gereken öğelerin altıgen şeklinde tasarlanması da gayet yenilikçi bir düşünce olmuş. Bu sayede başladığınız yere geri dönecek şekilde bile malzemeleri eşleştirip toplayabiliyorsunuz. Bu da oyunu daha kolay ve eğlenceli yapıyor.

YORUMLAR