CivCrafter 1.1 (ios)

CivCrafter

1.1
CivCrafter
ÜCRETSİZ
0  
0  
0  
0  
0  
kullanıcı

CivCrafter, Minecraft'a benzer bir grafik modelleme dili kullanan, ilginç bir imparatorluk kurma oyunu.

CivCrafter, iOS işletim sistemine sahip olan cihazlarımız üzerinde oynayabileceğimiz bir strateji oyunu. Tamamen ücretsiz olarak indirebileceğimiz bu oyun tam olarak "ya sev, ya terk et" türü bir yapım. CivCrafter'ı çılgınlar gibi oynayan kitleden de, nefret eden kitleden de olabilirsiniz; bu tamamen sizin bir oyunda görmeyi beklediğiniz özleliklerle ve oynanış yapısıyla alakalı.

Aksiyon odaklı oyunlar oynamaktan keyif alıyorsanız CivCrafter beklentilerinizi karşılamayacaktır. Niyetiniz biraz daha dingin ve daha uzun soluklu bir oyun oynamaksa, işte o zaman CivCrafter sizi adeta ekrana kilitleyecektir.

Oyundaki temel görevimiz sıfırdan başlayıp kendimize görkemli bir krallık kurmak. Bunu ekrana yapacağımız ufak dokunuşlarla gerçekleştirecek olmamız ise işin asıl ilginç yanı. Sıfırdan başladığımız için krallığımızı kurmak pek kolay olmuyor. Öncelikle yüksek miktarda kaynağa ihtiyacımız var. Kaynak topladıkça asker yetiştirebiliyor ve binalar inşa edebiliyoruz. Elbette bunların hepsi belli ücretlere sahip.

Krallığımız büyüdükçe nüfus artış sergiliyor ve dolayısıyla yaşayanların beklentileri de aynı ölçüde artıyor. Bu yüzden nüfusa paralel olarak binaların ve gelir kaynaklarının da geliştirilmesi gerekiyor.

Oyunda başarılı olabilmek için en önemli kriter güçlü bir orduya sahip olmak. Diğer oyuncularla gireceğimiz mücadeleleri ancak ordumuz güçlüyse kazanabiliyoruz. İstersek başka oyuncularla anlaşarak klan kurabilir ve düşmanlara karşı birlikte hareket edebiliriz.

Her kesime hitap etmese de CivCrafter gerçekten eğlenceli ve uzun soluklu bir oyun. Strateji ve ülke yönetme türündeki oyunlar ilginizi çekiyorsa CivCrafter'ı denemenizi tavsiye ediyorum.

YORUMLAR