Dino Skater

Dino Skater
0  
0  
0  
0  
0  
kullanıcı

Dino Skater, kaykayla yol alan bir dinozorun başından geçenlere tanık olduğumuz aksiyon dolu bir oyun.

Dino Skater, dünyayı kurtarma amacıyla yola çıkan ve bu macerada birbirinden tehlikeli durumlarla karşılaşan bir dinozorun hikayesini konu alıyor. Kaykayına atlayıp yola çıkan bu dinozor, dünyaya çarpan ve tüm yaşamı alt üst eden meteorun etkilerinden korunmaya ve hayatta kalmaya çalışıyor. Elbette bu macerada ona en büyük yardımı edecek kişi biziz.

Sidescroller havasında ilerleyen bu oyunda kontroller epey basit tutulmuş. Ekrana basılı tuttukça dinozor hızlanıyor ve ekrandan parmağımızı çektiğimiz anda dinozor zıplıyor. Bu şekilde önümüzdeki boşluklar üzerinden zıplayarak platformlar arası geçiş yapabiliyoruz.

Kaykaya biniyor olmanın doğal bir sonucu olarak sevimli karakterimiz biraz akrobasiye de meraklı. Kaykayla zıpladığımız zamanlarda çeşitli hareketler gerçekleştirerek fazladan puan toplayabiliyoruz.

Grafik olarak bekleneni karşıalsa da biraz daha kaliteli bir tasarım oyunu bir basamak yukarı taşıyabilirdi. Fakat bu haliyle de memnuniyetsizlik yaratacağını düşünmüyorum. Zaten heyecanlı atmosfere bir kez girince grafiklere çok fazla dikkat etmiyoruz bile.

Sonuç olarak Dino Skater oyunseverlerin eğlenceli vakit geçriebilecekleri bir yapım. Ücretli olarak sunulması bir dezavantaj gibi görünse de oyun, sundukları karşısında pişmanlık yaratmıyor.

YORUMLAR