Drop7

Drop7
ÜCRETSİZ
0  
0  
0  
0  
0  
kullanıcı

iOS cihazlarınızda oynayabileceğiniz bir bulmaca oyunudur.

Bulmaca alanında en tanınan ve en başarılı oyun yapımcılarından birisi Zynga desek yanlış olmaz sanıyorum. Zynga'nın en son oyunu olan Drop7'de yine farklı ve orijinal tarzıyla dikkat çeken oyunlardan birisi olmuş.

iOS cihazlarınıza ücretsiz indirip oynayabileceğiniz Drop7 bir bulmaca oyunu fakat bugüne kadar yapılmamış tarzda bir oyun. Drop7'de Tetris'e benzeyen şekilde yukarıdan düşen topları doğru yerlere yerleştirmeniz gerekiyor.

Fakat burada farklı bir mekanizma var. Bu mekanizmaya göre amacınız yukarıdan düşen topun üzerindeki rakamlara göre, o rakamdaki topun olduğu yere düşürmek. Yani örneğin yukarıdan düşecek olan topta 3 yazıyorsa dikey ya da yatay olarak o anda 3 adet top bulunan yere düşürmeniz gerekiyor. Bu şekilde patlata patlata ne kadar çok zincirleme reaksiyon yaratabilirseniz o kadar çok puan alıyorsunuz.
Bu şekilde anlatınca karmaşık ve zormuş gibi görünse de oyuna başladığınızda karşınıza çıkan rehber ve bir süre sonra edindiğiniz deneyim sayesinde oyunu çözüyorsunuz.

Ayrıca oyunda Oyunda Klasik, Blitz ve Sequence modları olacak şekilde  üç farklı oyun modu var. Bununla birlikte çevrimiçi liderlik listeleri ve çeşitli kazanımlar da oyunda sizleri bekliyor.

Eğlenceli bir oyun diyebileceğimz Drop7'i indirip denemenizi tavsiye ediyorum.