GeaCron History Maps 2.0 (ios)

GeaCron History Maps

2.0
GeaCron History Maps
0  
0  
0  
0  
0  
kullanıcı

GeaCron History Maps iOS uygulaması ile dünya tarihi atlasını yanınızda taşıyacaksınız.

GeaCron History Maps, geçmişten (M.Ö. 3000) günümüze hangi bölge ve ülkede hangi tarihi olaylar yaşandı bilgisini alabileceğiniz en iyi iOS uygulaması diyebilirim. iPhone ve iPad’inize ücretli olarak indirip faydalanabileceğiniz dünya tarihi atlası ile tek dokunuşla ülke ve şehirlerin harita üzerindeki yerini kolaylıkla bulma, dilediğiniz tarihte yaşanmış önemli olayları anında öğrenme şansına sahipsiniz.

Güncel bilgileri sunmak için internet bağlantısına ihtiyaç duyan dünya tarihi atlası uygulamasında üç arama seçeneği karşımıza çıkıyor. Bölge, şehir ve olay araması gerçekleştirebiliyoruz. Örnekle açıklamak gerekirse; 1099 yılını girdiğinizde o dönemin en büyük tarihi olayı Birinci Haçlı Seferi bilgisi çıkıyor. Tarihi olayın zamanını öğrenmek için de baş harfini (x savaşı gibi) yazmanız kafi oluyor. Haritada yerini bilmediğiniz bir ülke veya şehri de hızlı bir şekilde bulabiliyorsunuz. Tüm bilgilerin harita üzerinden gösterilmesi ise harika. Arama fonksiyonunun hızlı ve isabetli sonuçlar verdiğini eklemek gerek.

5000 yılı mobile başarılı bir şekilde sığdıran GeaCron’un Dünya Tarihi uygulaması tarihle ilgilenenler için harika. Yanınızda koca dünya tarihi atlası taşımak yerine M.Ö. 3000 yılına kadar yaşanmış tüm tarihi olaylara ulaşabileceğiniz bu uygulamayı kullanabilirsiniz. Tabii ki biraz da olsa yabancı dil bilmeniz gerekiyor.

YORUMLAR