GlowGrid 1.0.1 (ios)

GlowGrid

GlowGrid
ÜCRETSİZ
0  
0  
0  
0  
0  
kullanıcı

GlowGrid, arcade salonlarının ışıltılı dünyasını mobil cihazınıza getiren bir puzzle oyunu. Aynı renklerdeki blokları birleştirip yok edin.

Retro puzzle oyunlarına meraklı insanların hatırayacağı Dr. Mario oyununa oldukça benzeyen GlowGrid, bahsetmiş olduğum örnekten farklı olarak tepeden gelen blokları kontol etmeniz gerekmiyor. Bunun yerine blokları nereye yerleştimeniz gerektiğine kendiniz karar vermelisiniz. Aynı renkteki serileri bir araya getirmeye çalışıtığınız bu oyunda bu işi başarabilmeniz için en az 4 bloktan oluşan bir seri oluşturmanız gerekiyor. Her hamle yapılan sırada elinize rastgele gelen kalıpların otasyonunu da yapabiliyorsunuz. Bu sayede karma bir renk düzenine sahip olan parçayı oyundaki bloklara uygun bir şekilde yerleştirebiliyorsunuz. Ne var ki, elinize geçen parçalar her zaman yok edilebilir renkli parçalar içermiyor.

Arada masif blokların da olduğu parçalar harita üzerinde zamanla şişkinlik yaratabiliyor ve bu masif blokları yok etmeniz için diğer taşları sırasıyla temizlemeniz gerekiyor. Yukardaki barı bu şekilde doldurmayı başarırsanız masif bloklar hem yok oluyor hem de yeni bir seviyeye geçmiş oluyorsunuz. Artan seviyeler ile birlikte oyuna yeni renkte bir blok ekleniyor.

Piksel grafiklerin ve ışıkların adeta Japon arcade salonlarından çıkma bir sanat çalışması gibi yansıdığı GlowGrid, başarılı hamlelerde çıkan melodik seslerle birlikte size o ışıltılı ruhu aktarmakta başarılı olacak olan bir oyun. Boş vaktinizde oynayacak bir puzzle oyunu arıyorsanız, GlowGrid gerçekten pişman etmeyecek güzel bir seçenek.

YORUMLAR