İEÜ AR

İEÜ AR
ÜCRETSİZ
0  
0  
0  
0  
0  
kullanıcı

İEÜ AR uygulamasını iPhone ve iPad cihazlarınızdan kullanarak İzmir Ekonomi Üniversitesi'nin tüm bilgilerine interaktif olarak erişim mümkün.

İEÜ AR uygulaması, İzmir Ekonomi Üniversitesi öğrencileri için hazırlanmış bir artırılmış gerçeklik destekli bilgi edinme uygulaması olarak karşımıza çıktı. iPhone ve iPad kullanıcılarının faydalanabilecekleri uygulama, okulunuzda olup biten her şeye dair edinmek istediğiniz bilgilere daha eğlenceli ve daha interaktif bir şekilde erişebilmenize yardımcı oluyor.

Uygulamayı kullanmak için şimdilik iki tane seçenek mevcut. Okulda yer alan broşür ve ilanlarda yer alan roket yahut mars görsellerini uygulamayı kullanarak taratmanızla birlikte ekranınızda bir sanal obje beliriyor. Daha sonra bu objeyi kullanarak yer alan menüler arasında küçük oyunlarla dolaşıyor, ihtiyaç duyduğunuz bölmeleri ziyaret ederek ihtiyaç duyabileceğiniz tüm verilere ulaşabiliyorsunuz.

İEÜ AR içerisindeki bu roket ve mars görsellerinin yapısal olarak farkları da mevcut. Roket görselini kullanarak keşfe çıktığınızda, biraz daha eğlenceli ve küçük oyunlar barındıran bölümlere ulaşmanız mümkün hale geliyor. Mars görseli ise biraz daha direkt bir şekilde akademik verilere erişmek için kullanılıyor.

Üniversitenize dair pek çok ilana, duyuruya, reklama, gelişmelere ve haberlere kolayca ulaşmanızı sağlayan İEÜ AR, elbette fakülte ve bölümlere dair detayları da sunabiliyor. Artırılmış gerçeklikten faydalanan 3 boyutlu nesnelerin tasarım ve görünümlerinin de göz zevkinize oldukça iyi gelecek bir tarza sahip olduklarını söyleyebilirim.

İzmir Ekonomi Üniversitesi'ne dair her şeyin elinizin altında olmasını istiyorsanız kesinlikle göz atmadan geçmeyin derim.

YORUMLAR