Kelime Kulesi

Kelime Kulesi
ÜCRETSİZ
0  
0  
0  
0  
0  
kullanıcı

Kelime Kulesi, ister internet bağlantınız olmadan tek başınıza ister internet üzeirnden bağlanarak diğer oyuncular ile kıyasıya yarışabileceğiniz bir iOS kelime oyunudur.

Kelime Kulesi, adını tam olarak hak eden bir kelime bulma oyunudur. Oyun içerisindeki farklı kule figürleri şeklinde hazırlanan bulmaca alanları bulunuyor. Bu alanı oluşturan kareler içerisinde yerleştirilmiş harfleri dizerek kelimeler bulmaya çalışmalısınız. Ne kadar çok kelime bulursanız, alacağınız puan da o kadar artacaktır.

Tamamen harflerle dolu olan kulede gizli saklı kelime bulunmuyor. Bu sayede yeterince hızlı ve dikkatli olursanız tüm kelimeleri bulabilirsiniz. Oyunda kelimeleri bulabilmek için verilen süre dolmadan bulabildiğiniz kadar çok kelime bulmanız gerekiyor. Kelimeler gazetelerde görmeye alıştığımız kelime bulmalacalarındaki gibi sadece yatay, dikey ve çapraz olarka değil, harfleri tamamen karışık olarak yerleştirebilir. Nasıl olduğunu tam olarak anlamak isterseniz uygulamanın aşağıdaki görsellerine bakabilirsiniz.

Oyunun en güzel yanlarından bir tanesi internet bağlantınız olmasa bile tek başınıza oynayabiliyor olmanız. Eğer internet bağlantınız varken oynarsanız aldığınız yüksek puanlar ile en iyi oyuncular listesine girme şansı yakalabilir ve ne kadar yetenekli olduğunuzu diğer oyunculara gösterebilirsiniz.

Oyunda kelimeleri tamamen siz yaratıyorsunuz. Yani gözünüzün verdiği tepki ile el hareketleriniz yüksek puan almak için en çok ihtiyacınız olan şeyler arasındadır. Eğer kelime oyunlarında kendinize güveniniz tam ise Kelime Kulesi'ni iPhone ve iPad'lerinize ücretsiz olarak indirerek mutlaka denemenizi tavsiye ediyorum.

YORUMLAR