Kelimetre

Kelimetre
ÜCRETSİZ
0  
0  
0  
0  
0  
kullanıcı

Kelimetre eğlenceli bir kelime oyunudur

Kelimetre eğer iOS işletim sistemini kullanan bir iPhone veya iPad sahibiyseniz ücretsiz olarak oynayabileceğiniz oldukça eğlenceli bir bulmaca oyunudur.

Çoklu oyuncu altyapısına dayanan bir kelime oyunu olan Kelimetre'de arkadaşlarınızla veya rastgele seçilen diğer oyuncularla karşılaşarak size sunulan bulmacaları çözmeye çalışıyorsunuz ve en yüksek puanı yakalamak için uğraş veriyorsunuz. Kelimetre aynı anda 5 oyuncuyla birlikte oyunu oynayabilmenizi mümkün kılıyor. Oyunun multiplayer altyapısı oyunu sıradan olmaktan kurtarıyor ve oyuna heyecan katıyor.

Kelimetrenin oynanışı gayet basit. Bize 4 satır ve 4 sütundan oluşan bir oyun tahtası sunuluyor. Bu tahta üzerindeki harfleri kullanarak kelimeler oluşturmamız isteniyor. Bu kelimeleri oluşturmak için ise parmağımızı ekranda sürüklememiz gerekli. Her oyun 3 aşamadan oluşuyor ve 3 aşama sonucunda en yüksek puana sahip olan oyuncu oyunu kazanıyor.

Kelimetre'de 80 bin Türkçe sözlük yer alıyor. Bunun yanında oyun İngilizce desteğine de sahip. 180 bin civarındaki İngilizce sözlük sayesinde dil bilginizi geliştirebilmenize de olanak sağlanıyor. Kelimetre'de arkadaşlarınızı oyuna davet etmeniz oldukça kolay. Facebook hesabınız ile uygulamaya giriş yapabiliyor ve arkadaşlarınızı kolayca oyuna davet edebiliyorsunuz. Oyun içerisinde sohbet desteği de mevcut.

Eğer bulmaca oyunlarını seviyorsanız ve diğer oyuncularla yarışmanın heyecanını yaşamak istiyorsanız Kelimetre'yi kaçırmayın.