Lava Bird 1.02 (ios)

Lava Bird

Lava Bird
0  
0  
0  
0  
0  
kullanıcı

Lava Bird, iOS cihazlar için özel olarak tasarlanmış grafik tasarımıyla bağımsız yapımları andıran bir platform oyunudur. Oyunda bir kuşu yönlendirerek her kanat çırpışımızda ağzımızdan ateş topu çıkartarak düşmanlardan kaçın

Lava Bird ilk başta gördüğümüz haliyle sıradan bir "ölmemek için aşağı yukarı yap" oyunu gibi görünse de oyuna verilen emek ve genel anlamda oynanış itibariyle göz alıcı bir yapım. İncelikle dizayn edilmiş bölüm tasarımları, akıllı düşmanlar ve tatlı bir kuş kahramanla Lava Bird ortalama seviyenin üzerinde bir platform oyunu diyebiliriz.

Peki bu yapımda bizleri neler bekliyor? Öncelikle çok bahtsız bir yaratılışa sahip olan ateş kuşumuzu yönetiyoruz. Kuş her kanat çırptığında ağzından lava topları atıyor, kim böyle bir yeteneği olsun isterdi değil mi? Ancak Lava Bird'de düşmanlarınızı atlatmanın ve çevredeki tehlikelerden sakınmak için ateş toplarınıza çok ihtiyacınız olacak.

Lava Bird'ün oynanış konusunda hiçbir sorunu yok, basitçe ekrana dokunduğunuz takdirde kuş Flappy Bird'e benzer hafif bir yükseliş gösteriyor ve ateşini fırlatıyor. Ancak ilerleyen bölümler ve genel olarak bölüm içi tehlikeleri göz önünde bulunduracak olursak Lava Bird'ü hayatta tutmak için tek bir dokunuştan çok daha fazlası gerekiyor. Genel olarak zor bir oyun yapısına sahip Lava Bird'de belirli bölümler başında bölüm sonu canavarları da eklenince oyun daha çekişmeli bir hal alıyor ve resmen hırs yapıyorsunuz. Ancak ben oyunu çok fazla ilerletemeden pes ettim. Çünkü belirli bölümler sonrası oyun gerçekten zorlaşıyor ve sebepsiz yere devam etmek canınızı sıkabiliyor. Keşke oyun içine yedirilebilen bazı elementler olsaydı da her bölümün tekrarı daha eğlenceli bir hal alsaydı.

Yapımcılar Lava Bird için bir de hikaye anlatımı koymuşlar. Tahmin edebileceğiniz gibi bu hikaye lava topu kusan bi kuşla başlıyor, peki nereye gidiyor? Bunu inanın biz de bilmiyoruz. Yapımcıların bir lütfu olarak Lava Bird'ün epik hikayesini dinlemek, sevimli kuşumuza yardımcı olmak isteyenler 1,99'luk fiuyatıyla Lava Bird'ü indirebilirler. Ancak söylemeden edemeyeceğiz, bu tarz bir oyunun paralı olması bizim de moralimizi bozmadı değil.

ARTILAR

Oyunun genel olarak sunumu tatmin edici

Zekice tasarlanmış bölüm düzeni

EKSİLER

Paralı olacak bir oyun değil