Merriam-Webster Dictionary 3.0.2 (ios)

Merriam-Webster Dictionary

Merriam-Webster Dictionary
ÜCRETSİZ
0  
0  
0  
0  
0  
kullanıcı

iOs cihazlar için İngilizce-İngilizce sözlük uygulamasıdır.

Merriam Webster Dictionary, dünyaca ünlü İngilizce sözlük servisinin iOS cihazlar için geliştirilmiş olan mobil uygulamasıdır. Gerçekten geniş bir kelime veritabanına ve gelişmiş özelliklere sahip olan uygulama ile bir İngilizce sözcüğün İngilizce açıklamasını ve anlamını görebilirsiniz.

İngilizce Türkçe sözlükle karıştırılmaması gereken bu sözlük ile İngilizce bilginizi daha da geliştirebilirsiniz. Özellikle akademisyen, öğrenci ya da iş adamı/kadını iseniz işinize yarayacağını düşünüyorum.

Tek yapmanız gereken anlamını görmek istediğiniz kelimeyi yazmak ya da sesli olarak söylemek. Ardından uygulama size o kelimenin açıklamasını, sesli telaffuzunu, örnek cümlelerini, eş anlamlı ve karşıt anlamlı kelimelerini verir.

Ödev yapmak, araştırma yapmak, yeni kelimeler öğrenmek ve bir kelimede takılı kaldığınızda danışmak için gerçekten faydalı bir uygulama olduğunu düşündüğüm Merriam Webster Dictionary ayrıca internet bağlantısı da gerektirmez.

Kullanıcı dostu arayüzü ve geniş kelime tabanıyla kullanışlı bir sözlük olduğunu düşünüyorum ve herkese tavsiye ediyorum.

YORUMLAR