Orbits 1.0 (ios)

Orbits

1.0
Orbits
ÜCRETSİZ
0  
0  
0  
0  
0  
kullanıcı

Orbits, hızlı ve reflekslere dayalı altyapıya sahip olmasıyla öne çıkan bir beceri oyunu.

Orbits, iPhone ve iPad cihazlarda oynanmak üzere geliştirilmiş bir beceri oyunu. Reflekslerine güvenen oyunseverlere hitap eden oyunda başarılı olmak için hızlı düşünmemiz ve düşüncelerimizi anında harekete dökmemiz gerekiyor.

Oyuna ilk girdiğimiz zaman karşılaştığımız arayüz, bu kategoride yer alan diğer oyunlarda da sık sık gördüğümüz gibi basitlik ve sadeliği ön plana çıkartıyor. Renklerde pastel tonlar hakim ve gösterişten uzak animasyonlara yer verilmiş. Fakat bunlar görsel olarak etkileyici olmasına asla engel olmuyorlar. Zaten oyuna başladığımız odaklandığımız şey görsellikten ziyade zor bölümler oluyor.

Oyundaki temel amacımız kontrolümüze verilen topu kullakaran değerli taşları toplamak. Bu aşamada bir de dairelerin farklı bölümlerinde bulunan dikenlere karşı tetikte olmamız gerekiyor. Şayet herhangi birine çarpacak olursak oyun ne yazık ki sona eriyor ve baştan başlamak zorunda kalıyoruz.

Orbits'in oyun yapısı tek tıklama üzerine kurulu. Ekrana dokunduğumuz anda kontrolümüzdeki top dairenin içindeyse dışına, dışındaysa içine giriyor. Bu şekilde devam ederek tüm taşları toplamalı ve dikenlere değmemeliyiz. Tahmin edebildiğiniz gibi oyunda karşımıza çıkan ilk bölümler görece olarak daha kolay bir yapıya sahipken ilerleyen bölümler yetenekleri tam anlamıyla test etmek üzerine odaklanıyor.

Flappy Bird gibi oyunlarla ateşlenen beceri oyunları kategorisine yeni bir soluk getiren Orbits'i bu tarz oyunlar oynamaktan keyif alan herkese tavsiye ediyorum.

YORUMLAR