Beceri İsteyen En İyi Android Oyunları

Beceri oyunlarından hoşlanan Android kullanıcılarını düşünerek hazırladığımız bu listede, becerilerinizi konuşturabileceğiniz en iyi oyunları sıraladık.

Beceri İsteyen En İyi Android Oyunları

Beceri oyunlarından hoşlanan Android kullanıcılarını düşünerek hazırladığımız bu listede, becerilerinizi konuşturabileceğiniz en iyi oyunları sıraladık.

Dünya genelinde en çok oynanan ve olay yaratan oyunlar arasından derlediğimiz ve hatta bizim de denediğimiz oyunlar sizleri gerçekten zorlayacak. Saç baş yoldurtacak cinsten oyunlar bulabileceğiniz listemize hemen göz atalım.

Six!

En çok oynanan oyunlar arasında yer alan Six! Oyununda, altıgen şeklindeki nesneyi düşürmeden alttaki blokları yok etmeniz gerekiyor. Blokların üzerine dokunarak yok edebiliyorsunuz, fakat bunu öyle bir şekilde yapmalısınız ki altıgen dengede kalabilsin. Süre sınırı olmayan ve bu yüzde acele etmeden dikkatli bir şekilde oynamanız gereken Six! oyununda yüksek skorlar almak bir hayli zor.

Climbing Ball

Mantığı oldukça basit olan Climbing Ball oyunundaki amacınız, sağ ve soldaki duvarda bulunan sivri uçlu engellere çarpmadan yukarı doğru tırmanmak. Evet çok basit göründüğünün farkındayız, fakat topu hareket ettirirken duvarda nereye çarpacağını önceden kestiremediğinizde oyun bir anda bitebiliyor. El ve göz koordinasyonunun önemli olduğu oldukça zor bir oyun diyebilirim.

Tap Tap Dash

Tap Tap Dash oyununda, seçtiğiniz karakteri ekrana dokunarak sağ ve sol yönlere hareket ettirebiliyor, bu şekilde gösterilen yolda ilerleyebiliyorsunuz. Ok işaretlerinin hemen üzerindeyken karakteri yönlendirmeniz önemli. İlk seviyelerde oldukça basit gibi görünse de, ilerleyen seviyelerdeki karmaşık yolları atlatmakta zorluk çekebilirsiniz.

Stack

Diğer oyunlarda olduğu gibi Stack oyununda da mantık oldukça basit. Blokları üst üste olacak şekilde denk getirerek ilerlemeniz gerekiyor. El ve göz koordinasyonunun bu oyunda da önemli olduğunu hatırlatmakta fayda var.

Twist

Twist oyunundaki amacınız, platformlar üzerinde düşmeden durmak ve mümkün olduğunca çok atlama gerçekleştirmek. Sonunu göremeyeceğiniz kadar uzun bloklardan oluşan oyunda sağ ve sol yönlü hareketler yaparak ilerlemeniz gerekiyor.

ZigZag

ZigZag oyununda da başlangıç noktasındaki topu zikzaklar çizerek ulaşabildiğiniz en yüksek skora ulaşmanız amaçlanıyor. Bazı noktalar çok basit olsa da, yolun karmaşık ve uzun zikzaklı olduğu noktalarda çok dikkatli olmanızı tavsiye ediyorum.

Color Switch

Ekrandaki renkli topu hareket ettirerek çeşitli objelerin içinden geçirmeniz gereken oyunda, renkler bir anda değişebiliyor ve hiç ummadığınız bir anda oyun sona erebiliyor. Challenge ve Race adında 2 farklı oyun modu bulunan oyunda sınırlarınızı zorlayabilirsiniz.

Piano Tiles 2

Piano Tiles 2 oyununu duymayan yoktur diye düşünüyorum. Çeşitli müzikleri ekranda ilerleyen tuşlara zamanında basarak çalmanız gereken oyunda, zaman geçtikçe tuşlar hızlanıyor ve işiniz zorlaşıyor. Eğer, elinizin hızlı olduğunu düşünüyorsanız Piano Tiles 2 oyununu mutlaka denemelisiniz.

BBTAN

BBTAN oyununda karakterinizi kontrol ederek, ekranda beliren renkli kutucukları topla yok etmeniz gerekiyor. Kutucukların üzerindeki rakamlar, kutuyu kaç vuruşta silebileceğinizi gösteriyor. Oyunda ilerledikçe bu sayılar giderek artıyor ve aynı zamanda aşağı doğru hareket etmeye devam ediyor. Doğru açıyı yakaladığınızda oyunda ilerlemeniz oldukça kolay.

aa

Mobil platformda olay yaratan aa oyununda, hareketli platforma elinizdeki sayıları yerleştirmeniz gerekiyor. Diğer oyunlarda olduğu gibi ilk bölümlerde çok kolay olduğunu düşünebilirsiniz. Ancak, bölümleri atladıkça işiniz zorlaşıyor ve çok dikkatli olmanız gerekiyor.

Flappy Bird

Bu listede olmazsa olmaz diye düşündüğüm, eski ama efsane olan Flappy Bird oyununa da değinmeden geçmeyelim. Atari oyunlarını andıran görselleriyle tüm dünyada olay olan Flappy Bird oyununda, kuşu ekrana tıklayarak havada tutmanız ve engellere çarpmadan ilerlemeniz gerekiyor.

Beceri isteyen Android uygulamaları listemiz bu şekilde. Eğer sizin de bu listede olması gerektiğini düşündüğünüz beceri oyunları varsa, bizlerle yorum bölümünden paylaşabilirsiniz.

İnternet Bağlantısına İhtiyaç Duymadan Oynayabileceğiniz En İyi 10 Android Oyunu

Hem Zor Hem De Bağımlılık Yapan 10 Android Oyunu

YORUMLAR