Phoenix Wright: Ace Attorney - Dual Destinies 1.00.01 (ios)

Phoenix Wright: Ace Attorney - Dual Destinies

Phoenix Wright: Ace Attorney - Dual Destinies
ÜCRETSİZ
0  
0  
0  
0  
0  
kullanıcı

Phoenix Wright sevenlere müjdeli haberimiz var. Nintendo 3DS'in en iddialı oyunlarından biri olan son Ace Attorney oyunu artık iOS üzerinden de oynanabiliyor.

Nintendo 3DS'ten bir yıl sonra iOS platformuna ulaşan Phoenix Wright: Ace Attorney serisinin yeni oyunu Dual Destinies ile birlikte Capcom bizlere yeni bir mesaj vermek istiyor. Senelerdir mobil platform için çıkarttığı belli başlı oyunları Nintendo veya Sony için exclusive olarak tasarlayan Japon oyun şirketi, sonunda mobil platform konusundaki muhafazakar fikirlerini yıkıp iOS ile şansını deniyor. Henüz Android ve Windows Phone ile birliktelik konusunda daha çekimser olan şirket iOS ile birlikte metin bazlı veya sürükle-bırak tarzı oyunlarını yayabildikçe yaymaya çalışıyor.

Phoenix Wright: Ace Attorney - Dual Destinies ile 3 boyutlu grafiklerin ve orkestrasyonlu müziklerin seriye eklendiğine tanık oluyoruz. Bununla birlikte, iyi bir anime kalitesinde olan sinematik sahneler de dikkat çekiyor. Oyunun introsu son derece etkileyici bir video ile başlıyor. Ancak, bunun olumsuz bir yanı da var. Oyun, son derece aksiyon dolu bir videodan sonra hemen uzunca süren bir diyalog kısmına geçiyor. Bu uzun süreç içersinde oyunun senaryosundan çok oyun karakterlerinin tanıtımı ve oyun hakkında ipuçları verildiği için tempo oldukça aşağıya iniyor. Bu sıkıntıyı göğüsleyip devam ettiğiniz sürece devamında tüm o heyecanı yeniden yakalıyorsunuz.

Ace Attorney serisinin bu devam oyununda ilk kez tam anlamda büyük bir senaryo ve büyük bir komplo tematik olarak işleniyor. Bu sefer adalet sarayının hava uçmasına kadar varan olayların kaynağını araştırırken farklı insanları sorgulayarak büyük bulmacayı çözmeniz gerekiyor. Hikayenin ön planda olması ve karakterlerin ağırlığını azaltması serinin olgunlaşmasına dair olumlu bir gösterge olmasına rağmen Phoenix Wright'ı daha fazla görmeyi arzu edecek olan serinin hayranları, yan karakterleri oynarken biraz üzüleceklerdir. Gerçekten de eleştirmek için çok zorladığım bu oyun benden orjinal oyun tarzı ve olağan üstü oyun zevki nedeniyle benden tam puan alıyor.

YORUMLAR