Puzzle Craft

Puzzle Craft
ÜCRETSİZ
0  
0  
0  
0  
0  
kullanıcı

Puzzle Craft, tamamen ücretsiz olarak sunulan ve farklı oyun kategorilerini başarıyla kombine eden bir yapım.

Puzzle Craft, iPhone ve iPad cihazlarımız üzerinde oynayabileceğimiz eğlence dozu yüksek ve aynı zaman kafa yoran bir bulmaca oyunu olarak öne çıkıyor. Tamamen ücretsiz olarak sunulan Puzzle Craft Chillingo tarafından geliştirilmiş.

Oyunda kendilerine yeni bir köy kurmak isteyen ve bizi başkan olarak belirleyen köylülere yardım etmeye çalışıyoruz. Köy kurmak kulağa basitmiş gibi gelse de oynadıkça işlerin hiç de kolay olmadığını anlıyoruz. Bulmacaya dayalı bölümlerle desteklenen Puzzle Craft ortaya mükemmel bir karışım çıkartıyor.

Hem köy kurma hem de bulmaca çözme dinamikleri üzerine kurulu olan Puzzle Craft'ta eşleştirme oyunlarında karşımıza çıkanlara benzer bulmacaları çözmemiz gerekiyor. Ekran üzerindeki nesneleri birleştirmeye ve kaynak üretmeye çalışıyoruz. Kaynak ürettikçe köyümüz gelişiyor ve giderek büyüyerek kocaman bir şehre dönüşüyor. Yerleşim birimini dilediğimiz gibi yönetme şansına sahibiz.

Puzzle Craft'ın oyun yapısı bu tarz oyunlarda görmeye pek alışkın olmadığımız türden içeriklerle zenginleştirilmiş. Örneğin elde ettiğimiz kaynaklarla yeni işçiler alabiliyor ve araç gereç üreterek verimliliğimi artırabiliyoruz. Elbette tüm bunların belli bir bedeli var. Satın almak istediğimiz her birim için belli bir miktar kaynağı gözden çıkartmamız gerekiyor. Neyse ki kaynakları sürekli olarak yenileyebiliyoruz.

Genel olarak eğlenceli bir deneyim sunan Puzzle Craft, farklı oyun kategorilerini başarılı bir şekilde kombine ederek ortaya orijinal bir yapım çıkartıyor.

YORUMLAR