RTÜK İletişim Merkezi

RTÜK İletişim Merkezi
ÜCRETSİZ
0  
0  
0  
0  
0  
kullanıcı

RTÜK İletişim Merkezi uygulamasını kullanarak mobil cihazlar üzerinden sakıncalı televizyon programlarını şikayet edebilirsiniz.

Radyo ve Televizyon Üst Kurulu yani RTÜK, televizyon kanallarını ve programlarını şikayetler sonucunda veya belirli bir düzen içerisinde periyodik olarak denetleyen bir kurum. 

RTÜK halka daha iyi hizmet verebilmek için masaüstü cihazların dışında mobil uygulaması üzerinden de şikayet dilekçeleri alıyor. iOS platformundan ücretsiz olarak indirebileceğiniz RTÜK İletişim Merkezi uygulamasını kullanarak sakıncalı bulduğunuz bir programı kolaylıkla yetkililere iletebilirsiniz.

Türkiye'nin günümüzde yüzlerce özel kanalı var ve bu kanalları denetlemek için RTÜK elinden geleni yapmaya çalışıyor. Fakat her programa ve kanala yeterince vakit ayıramadığı için gözden kaçan bazı istisnalar oluyor. İşte bu durumlar için kurum yetkilileri RTÜK İletişim Merkezi uygulaması üzerinden yönetmeliğin dışına kaçan yayınları şikayet etmenizi istiyor. Bu sayede aile olarak ekran karşısında güvenliğiniz alınmaya çalışılacak. Kurallara aykırı olan yayınlar şikayetiniz doğrultusunda incelenecek ve şikayetinizde haklı bulunursanız o kanal gerekli cezaya mahkum tutulacaktır.

Bilinçli bir televizyon izleyicisi olabilmek için RTÜK İletişim Merkezi uygulamasını elimizin altında bulunduralım ve sakıncalı yayınları en kısa zamanda yetkililere bildirelim.