Shattered Planet

Shattered Planet
ÜCRETSİZ
0  
0  
0  
0  
0  
kullanıcı
 • DİL SEÇENEKLERİ

  İngilizce , Fransızca

 • TOPLAM İNDİRME

  52

 • Üretici

  Kitfox Games

Uzayda portallar arasında geçirdiğiniz yolculukta bilime hizmet eden bir günah keçisi olarak tehlikeli bir yoluculuğa atıldığnız oyunda defalarca kez ölüp klonlanıyorsunuz.

Kitfox yapımı sıra tabanlı bir RPG olan Shattered Planet, birçok oyunun aksine, sürekli olarak ölmeye alışmanız gereken bir oyun. Daha başlangıçta oyuna ısınma turları atılırken ile canlı kurtulmanızın bir şansı yok. Oyunun doğası gereği tekrar tekrar canlandırılan bir klonsunuz ve sizi yaratan uzaylı bilim adamı, öldüğünüz andan itibaren, saniyeler içinde sizin kopyanızı bir kapsülden çıkartıyor. Amacınız yabancı ve tehlikeli olan gezegenlerdeki canlı türlerinin ve toprak çeşitlerinin fihristini oluşturmak ve uzay federasyonu bunun için size bu görevi veren bilim adamını ödüllendiriyor.

Federasyonun verdiği ödüllere ihtiyacınız var, çünkü klonunuz her öldüğünde harita üstünde eşyalarını ve silahlarını bırakıyor. Ancak haritada dolaşan kahramanınızın topladığı hurda metal parçaları ve kristaller uzay istasyonuna kadar ulaşıyor. Her yeni bir başlangıç için teçhizatınızı yeniden hazırlamanız gerekecek. Gezegenlere ışınlanmadan bulunduğunuz uzay istasyonunda ise gerçekleştirebileceğinizler bunlar:

 • bilim adamıyla konuşup oyun hakkında kısa tüyolar almak
 • silah, zırh ve eşya seçimini gerçekleştirmek için envanteri kurcalamak
 • dijital gardroptan görüntü ve cinsiyeti değiştirmek
 • harita içersinde toplamış olduğunuz metal parçalarıyla güç, zeka ve sağlık geliştirmek
 • yine haritadan kazandığınız kristallerle R.O.S.A. isimli yapay zekaya rastgele eşya yaptırmak
 • bir robottan kristal karşılığı fırsat ürünlerini ucuza almak

R.O.S.A. size 5, 20 ve 50 kristale sunduğu kampanyalarda fiyata göre kalitesi daha yüksek olan rastgele teçhizatlar sunuyor. Benim bu aşamada ilk tavsiyem tüm paranızı 5 kristallik kampanyalara harcamanız, çünkü uzun vadede ölüp tekrar dirildiğiniz oyun maratonunda yeni denemelerizde elleriniz boş kalmayacak.

Her oynayışta değişen haritaların uzun bir oyun keyfi sunduğu Shattered Planets, uzun zamandır oynadığım en iyi mobil oyunlardan biri. Eğer zorlanmaktan hoşlanıyorsanız, bu oyunu ihmal etmeyin.

YORUMLAR