The Last Door: Collector's Edition 1.2 (ios)

The Last Door: Collector's Edition

1.2
The Last Door: Collector's Edition
ÜCRETSİZ
0  
0  
0  
0  
0  
kullanıcı
  • DİL SEÇENEKLERİ

    İngilizce , Almanca , Fransızca , İspanyolca

  • TOPLAM İNDİRME

    52

  • Üretici

    Game Troopers

Lovecraft hikayelerini sevenlerin sürükleyici bulacağı The Last Door, retro grafiklerle bile içinizi ürpertmeyi başaracak.

Gerek sinema dünya gerek oyun dünyası korku temasını işlerken bu işi iki formüle böler. Birinci yöntem beklemediğiniz bir anda bir görüntü veya çığlık sesi ile ucuz yöntemlere başvurup sizi yerinizden hoplatmayı amaçlarken ikinci formül size sürükleyici bir hikaye ile yemleyip geri dönüşü olmayan gerilim dolu bir yolculuğa sevk eder. The Last Door isimli bu oyun da ikinci formülü başarılı bir şekilde uyarlayan bir korku ve macera oyunu. Bilinçli olarak retro grafiklerle tasarlanan bu oyunun başlangıcı 2012 yılında büyük destekle sonuçlanan bir Kickstarter kampanyasına dayanıyor. PC'den sonra mobil cihazlara da gelen oyun Victoria dönemi İngiltere'sinin ambiyansını şaşırtıcı derecede iyi aktaran bir oyun.

1891 yılının Ekim ayında başlayan hikayede ana karakterimiz Jeremiah Devitt'in dünyası bir mektupla sarsılıyor. Çocukluk arkadaşı Anthony'nin intihar öncesi yazdığı bir mektupta gizli kalması istenen anılar karakterimizin peşini kovalarken Jeremiah'ın karanlık geçmişine doğru bir yolculuk yapıyoruz. Hikayenin bu kıvılcım noktasından sonra kendini Anthony'nin ufak malikanesine atan Jeremiah, bunun sonrasında kendi geçmişini de hatırlayarak İngiltere'nin çeşitli karanlık atmosferlerinde dolaşacaktır. Karakter çözümlemesi ve gerilimi bir araya getiren hikayeyi takip ederken devamı için sabırsızlanacaksınız. Loş ışıklı ve kulaklıklı bir oyun ortamı kurduğunuz takdirde ekran başından kalkmanız kolay olmayacaktır.

Tiyatro sahnesi gibi ağırlığını koyan The Last Door'un hikayesi H.P Lovecraft için yazılmış bir aşk mektubu olarak değerlendiriliyor. Dönemsel bir filmin inceliklerine sahip olan bu oyunun belki de en beklenmedik sürprizi kasıtlı olarak uygulanmış retro grafiklerinin başarısıyla geliyor. Size her şeyi detayıyla anlatmayan görseller anlatılmak isteneni aktarmayı ve geri kalanı için tahmin ve hayal gücünüzü kullanmanızı istiyor. Eskiyi sadece anmak için kullanılmayan bu görsellerin bu gizem katan işlevi oyuna bambaşka bir derinlik katıyor. Siz de point and click adventure oyunlarına bayılıyorsanız, The Last Door kaçırmamanız gereken bir oyun.

ARTILAR

İlginç konu

Korku ambiyansı etkili

Retro animasyonlar başarılı

Dolaşılacak mekan sayıları çok

EKSİLER

Türkçe dil desteği yok

Çabuk unutulan karakterler

Bulmacalar çok zor değil

YORUMLAR