Transistor 1.2 (ios)

Transistor

1.2
Transistor
0  
0  
0  
0  
0  
kullanıcı

Transistor, iPhone, iPad ve Apple TV'nizde oynayabileceğiniz bilim kurgu temalı rpg oyunu.

Transistor, Bastion oyununun yapımcılarının imzasını taşıyan bilim kurgu temalı aksiyon rol yapma oyunu ve tüm platformlarda bulunmakla birlikte oldukça popüler bir yapım. iOS platformunda iPhone, iPad’imizin yanı sıra Apple TV’mizde oynayabildiğimiz rpg oyununda Cloudbank adlı bir şehirde yaşanan esrarengiz olayları çözmeye çalışıyoruz.

Cyberpunk bir evrende kendimizi bulduğumuz oyunda Red isimli bir şarkıcının yerine geçiyoruz. Sesimizi çalan Cemerata adlı grubun peşine düşüyor, yaşamamızı sürdürdüğümüz Cloudbank’de yaşanan kaos ortamını çözmeye çalışıyoruz. Sesimiz olmadığından olayları çözme aşamasında bize Transistor adında bir kılıç eşlik ediyor. Sürekli kulağımıza fısıldayarak nasıl ilerlememiz hususunda yardımcı oluyor. Konuşan devasa boyuttaki kılıcımızla Cloudbank’in sokaklarında olayı çözmeye çalışırken bizi bitirmek için görevlendirilmiş Camerata adlı gruba ait robotlarla başa çıkmamız gerekiyor.

İnsanların terkettiği bir şehirde ilerlediğimiz oyunda en büyük yardımcımız, yol göstericimiz Transistor’e farklı yetenekler kazandırabiliyoruz. Bu yetenekler savaş sonralarında, seviye atladığımızda veyahut düşmanlarımızı öldürdüğümüzde veriliyor. Farklı yetenekleri kombine ederek kendi özel yeteneğimizi oluşturabilmemiz, kendi belirlediğimiz strateji ile ilerleyebilmemiz güzel olmuş.

Not: Oyunu klasik kontrollerin dışıında kontrolcünüzle de oynayabiliyorsunuz. Evrensel uygulama etiketini taşıdığından iPhone’da yarım bıraktığınız oyununuza iPad’den, iPad’de tamamlayamadığınız oyunununuza Apple TV’nizden devam edebiliyorsunuz. Bunların dışında bol diyaloglu bir oyun ve maalesef Türkçe altyazı seçeneği mevcut değil.

YORUMLAR