Yesterday 1.4 (ios)

Yesterday

1.4
Yesterday
0  
0  
0  
0  
0  
kullanıcı

Yesterday macera oyunlarının klasik tarzını koruyan eğlenceli bir mobil oyundur

Yesterday bize 90'lı yıllarda oynadığımız klasik macera oyunlarını hatırlatan bir yapıya sahip olan bir mobil macera oyunudur.

iOS işletim sistemini kullan iPhone telefonlarınızda ve iPad tabletlerinizde oynayabileceğiniz Yesterday'de 3 farklı kahramanın yer aldığı bir hikaye konu alınmakta. Oyunda herşey bir piskopatın New York sokaklarındaki dilencileri öldürmesiyle başlıyor. Bu seri cinayetler karşısında medya ve basın sessiz kalmış, işi araştırmak bir hükümetler dışı organizasyonda çalışan Henry White'a düşmüştür. Gönüllü olarak bu görevi yapan Henry'e oyunda arkadaşı Cooper eşlik etmekte. Oyunun üçüncü kahramanı ise John Yesterday adlı hafızasını tamamen kaybetmiş bir kişi. Bu seri cinayetler ağına çekilen John Yesterday, Henry ve Cooper'ı yöneterek oyun boyuca cinayetlerin ve insanların ellerinde beliren Y şeklindeki gizemli yaraların sırrını çözmeye çalışıyoruz.

Noir tarzda bir atmosfere sahip olan Yesterday point and click türünde bir macera oyunu. Oyunda karşımıza çözmemiz gereken zorlu bulmacalar çıkmakta ve bu bulmacaları etrafa dikkatli bir şekilde göz attıktan sonra keşfedeceğimiz eşyalar ve ipuçlarıyla çözmekteyiz. Oyun görsel olarak oldukça başarılı. Sanatsal çizimler yüksek kaliteli 3 boyutlu grafiklerle birleşiyor.

Dokunmatik kontroller konusunda sıkıntı yaşatmayan Yesterday bulmaca oyunları arasında üst kaliteye sahip olan bir yapım.

YORUMLAR