Apple iPhone 7 İnceleme ve Özellikleri (1 Haftalık Deneyimi Anlattık)

Merhaba Tamindir takipçileri, Apple iPhone 7 İncemelesi ile karşınızdayız. Hemen kısaca teknik özelliklerden başlayalım. Telefon boyut olarak önceki iphone 6s ile aynı değerlerde. Bunu iPhone 7 Plus ile de yaşamıştık. Ağırlık olarak ise 5 gram hafiflemiş

Merhaba Tamindir takipçileri, Apple iPhone 7 İncemelesi ile karşınızdayız.

Hemen kısaca teknik özelliklerden başlayalım. Telefon boyut olarak önceki iphone 6s ile aynı değerlerde. Bunu iPhone 7 Plus ile de yaşamıştık. Ağırlık olarak ise 5 gram hafiflemiş durumda. Ekran olarak 4,7 inç korunuyor. çözünürlük iphone 6s ile aynı bırakılmış. Ekran parlaklığı ise yükseltilmiş. iPhone 7’de yeni kullanılan A10 Fusion işlemci ve 1960mah kapasitesinde pil günlük kullanım ihtiyacını rahatlıkla karşılıyor. Bu arada A10 Fusion çipinin A9’a göre güç tüketiminde daha başarılı olduğunun da altını çizelim.

iPhone 7’ye uyguladığımız Geekbench ve 3Dmark testleri A10 Fusion çipinin gücünü ortaya koydu. Bu arada işlemciden ses gelip gelmediğine biz de baktık, fakat herhangi bir ses duyamadık. Apple, iphone 7 serisi ile resmi olarak suya dayanıklılığını ilan etti. IP67 sertifikası ile sıçramaya karşı dayanıklı iPhone 7'nizi çeşmede rahatlıkla yıkayabilirsiniz. Kamera ise 12mp çözünürlüğünde bir sensöre sahip iPhone 7, 28mm f 1.8 lens ile geliyor. Flaşı da artık 4 led ile daha geliştirilmiş durumda. Ön tarafta ise 7mp f 2.2 lense sahip bir kamera yer alıyor.

iPhone 7, Plus’ın sahip olduğu çift lens özelliğine sahip değil. bu yüzden Plus’ın sahip olduğu derinlik efekti ve zoom gibi özellikleri kullanamıyorsunuz.

Biraz da yeni home butonuna bakalım. iPhone 7 ve Plus modellerinde artık home butonu sabit durumda. Force Touch ile çalışıyor ve tuşa basma hissini Taptic Engine ile sağlıyor. ilk başta insanın inanası gelmyor ama parmağınızı tuşun kenarına kasaya da basacak şekilde bastığınızda gerçekten oynamadığını anlıyorsunuz.

Şimdi de fotoğraf örneklerine bakalım. açık havada çektiğimiz bu fotoğraflarda detaylar oldukça iyi seviyede. yakınlaştığınız zaman bile görüntüde kayıp olmuyor. HDR özelliği açık havada görevini tamamen yerine getiriyor.

Videolarda ise 4k 30 fps, 1080p 30 ve 60fps olarak destekleniyor. 1080p olarak yaptığımız testlerde video performansı oldukça iyiydi. Titreşim engelleme özelliği oldukça iyi çalışıyor. Karanlık ortam performansı ise var mı var seviyesinde.

Şimdi de iPhone 7 lansmanında Apple tarafından kullanılan OZ: Broken Kingdom'ı oynayarak telefonun grafik performansına bakacağız.

Apple iPhone 7 Plus İncelemesi

iPhone 7 Plus Kutu Açılışı (Türkiye'de İlk!)

iPhone 7 Kutu Açılışı (Siyah iPhone 7 İçerir)

YORUMLAR