Ne İndirsem? Mobil Oyunlar 26 Eylül - 2 Ekim

Octagon Sonsuz koşu oyunlarındaki yapıyı puzzle platformer mekanikleriyle birleştiren Octagon, 3'üncü şahıs kamerasından oynadığınız bir müzik ve grafik cümbüşü. Rengarenk poligon grafikleri eşliğinde ve elektronik müziklerle oynadığınız bu bu oyunda amac

Octagon

Sonsuz koşu oyunlarındaki yapıyı puzzle platformer mekanikleriyle birleştiren Octagon, 3'üncü şahıs kamerasından oynadığınız bir müzik ve grafik cümbüşü. Rengarenk poligon grafikleri eşliğinde ve elektronik müziklerle oynadığınız bu bu oyunda amacınız sekizgen bir çemberin içersinde manevralar yapıp yolu takip edebilmek. Kesitirilebilir rotalara geçiş yapmak hızlı oyun akışından ötürü gittikçe zorlaşıyor ve refleksleriniz bu noktada üst seviyelere çıkıyor. Eğer parmak kontrollerinizi test etmek istiyorsanız bu oyun size yanındaki estetik ile birlikte keyifli biz zaman sunuyor.

FIFA 15 Ultimate Team

EA Games'in FIFA 15 furyasının yanında sunduğu bu ücretsiz oyun bildiğiniz FIFA 15 oyunu değil. Onun yerine seçtiğiniz takım ile kariyer modu ağırlıklı bir oynanış tarzı var. Hızlı maç imkanı sunulmuş olsa da belli oyuncu ve takım paketlerini oyun içi satın alma ile sunan bu oyun kontroller konusunda tabletten ziyade GamePad üzerinden keyif verebilecek bir oyun. Oyun dinamikleri yeni çıkan oyun ile ilintili olmayan FIFA 15 Ultimate Team, gerçek versiyon ile kıyaslandığında sınıfta kalıyor, ancak haftanın en ço ilgi gören uygulamalardan biri olması nedeniyle listede yerini alıyor.

Interstellar

Christopher Nolan'ın aynı isimle yönettiği film vizyona girmeden önce oyun ile tanıtım yapmaya karar veren Paramount Pictures bize başarılı bir uzay simülasyonu sunuyor. Film senaryosunu oyuna çevirmeye çalışmayan bu çalışmada amacınız kendi güneş sistemlerinizi en ufak detayına kadar yaratıp aralarında gezmek ve ihtiyacınız olan yakıt ve kaynağı toplamak. Birçok sponsor oyuna kıyasla oyun içi satın alma istemeyen Interstellar bu sebepten ötürü bizden ekstra bir puan kazanmayı başarıyor.

Plunder Pirates

Rovio Games'in Angry Birds hastalığından kurtulmasını sağlayacak yeni kahraman arayışından başarılı sonuçlar elde etmesi oyun dünyası için güzel bir gelişme. Bu aşamada korsanların macerasıyla bize gelen şirket, Plunder Pirates isimli bir savaş stratejisi sunuyor. Tropik adalar üzerinde oynanan bu oyunda amacınız kendi korsan devletinizi kurup olabildiğince denizlere ve adalara hakim olmak. Clash of Clans modelini örnek alan oyun ciddi bir esinlenme payına sahip olsa da gelişmiş animasyonlar ve kamera açıları oyuna ayrı bir zevk katmış.

BombSquad ve BombSquad Remote

Bomberman alternatifi bir oyun arıyorsanız ve 8 kişiye kadar ortak bir oyun oynama potansyeliniz varsa BombSquad tam size göre bir oyun. Arkadaşlarınızı havaya uçurmaya çalıştığınız bu oyunda farklı farklı mini oyunlar ve haritalar eşliğinde kapışma zevkini asla kaybetmeyeceksiniz. Farklı bomba ve silah çeşitleri de bu oyun ayrı bir taktiksel beceri katıyor. Aynı ekran üzerinden oynanabilen oyuna 8 tane oyuncu katılabiliyorken yeterinde Bluetooth GamePad yoksa kendi mobil cihazını Controller'a dönüştürmeniz mümkün. BombSquad Remote ile Android ve iOS kullanıcılar başka cihazda açılan oyuna kontrol cihazı olarak bağlanabiliyorlar.

The Tower

Çerezlik bir oyun olan The Tower, JENGA benzeri dinamiklere sahip bir beceri oyunu ama masaüstünde taş çekmece oyununa kıyasla burada mantık biraz ters işliyor. Mitolojik mimariden faydalandığınız bu oyunda amacınız sürekli kat çıkmak. Eklenecek her yeni parça harita üzerinde yatay düzlemde hareket ediyor. Doğru zamanlamayla kuleyi cuk oturtmanız gerekiyor. Aksi takdirde çıktığınız her blok biraz daha ufalıyor.

YORUMLAR