BitKiller 2.0 (windows)

BitKiller

2.0
BitKiller
ÜCRETSİZ
İndir 0.03 MB
0  
0  
0  
0  
0  
kullanıcı

BitKiller programını kullanarak bilgisayarınızda bulunan tüm dosya ve dizinlerden geri döndürülemez bir şekilde kurtulmanız mümkün.

BitKiller programı, bilgisayarında bulunan verileri güvenli ve tamamen silmek isteyen kullanıcıların deneyebilecekleri dosya silme ve kaldırma programları arasında yer alıyor. Hem kolay kullanılır ve sade arayüzü, hem de ücretsiz olması ile bu konuda tercih edebileceklerinizden bir tanesi haline geldiğini söyleyebilirim. Açık kaynak kodlu olması ise pek çok kullanıcıya güven vermekte yeterli olacaktır.

PC'lerimizde bulunan dosyaları Windows'un kendi dosya silme aracıyla sildiğimizde, aslında o dosyalar sabit diskimizden fiziksel olarak silinmiyorlar ve sadece silinmiş gibi görünüyorlar. Dolayısıyla veri kurtarma kabiliyetine sahip olan kişiler, dosyaları silmiş olduğumuzu sandığımız halde bu verilere erişim sağlayabiliyorlar. Ancak silinen dosyaların bulunduğu alana herhangi bir veri yazıldığında artık erişim çok zor bir hale geliyor ve dosyalar bir daha bulunamıyorlar.

Fakat bazen aynı bölgenin üzerine defalarca veri yazılması gerekiyor ve BitKiller bu noktada devreye giriyor. Dosya ve klasörlerinizi silerken 3 defa, 7 defa veya 35 defa üzerine yazma seçeneklerini sunan program, böylece istediğiniz güvenlik düzeyini yakalamanızı sağlayabiliyor. Tabii ki 35 defa üstüne yazma gibi bir seçeneğin oldukça vakit alabileceğini de belirtmek gerek.

Hem dosyalar hem de klasörler için destek sunan program, yeterince hızlı bir şekilde çalışabiliyor ve böylece gereksiz beklemelerle karşılaşmıyorsunuz. Sistem kaynaklarını da verimli bir şekilde kullanabilmesi sayesinde bu esnada bilgisayarınızda başka işlemler de yapabiliyorsunuz. Güvenli dosya silme olanakları için göz atmaktan çekinmeyin.

YORUMLAR