Collectik (windows)

Collectik

Collectik
ÜCRETSİZ
0  
0  
0  
0  
0  
kullanıcı

Collectik, strateji uygulayarak ilerleyebileceğiniz renkli kutu eşleştirme oyunu.

Collectik, renkli kutuları eşleştirmeye yönelik bir bulmaca oyunu ve sadece Windows platformunda karşımıza çıkıyor. Mobilde olduğu gibi bilgisayar / tabletimize ücretsiz olarak indirip oynayabildiğimiz eşleştirme oyununda çoklu oyuncu desteği bulunmadığından her defasında kendi rekorumuzu kırmaya çalışıyor. Tabii ki skorumuzu arkadaşlarımızla paylaşarak onlara meydan okuma şansına sahibiz.

Görsel anlamda günümüz mobil oyunlarından uzak olsa da kısa süreliğine oyalanmamız gereken bir vakitte açıp oynamadığımızda keyif veren bir yapım olduğunu düşündüğüm Collectik, adından da çıkaracağınız üzere bir eşleştirme oyunu; ya da daha genel anlamda söyleyecek olursak bulmaca oyunu.

Oyun renkli kutucukları eşleştirme üzerine kurulmuş. Yaptığınız tek şey ekranın üstünden düşen renkli kutucukları altta sabit duran renkli kutucuklarla birleştirmek. Altta dizili 10 kutucuğumuzu sağa, sola, yukarı ve aşağı kaydırabiliyoruz ancak hangi yöne olursa olsun sadece 1 kare ilerleyebiliyoruz. Ayrıca kutucuklar düşmeye başlamadan 3 kez yön değiştirme hakkımız var. Kısacası oyunda ilerleyebilmenin yolu strateji uygulamaktan geçiyor.

Oyunda toplam üç canımız mevcut ve tüm canlarımızı kaybettiğimizde onca uğraşımız sona eriyor. Uygulama içi satın alımlarda ekstra 3 can, oyun bonusları gibi çekici duran öğeler bulunmakta.

YORUMLAR