FileMax 1.0 (windows)

FileMax

1.0
FileMax
DENEME SÜRÜMÜ
0  
0  
0  
0  
0  
kullanıcı

FileMax programını kullanarak dosyalarınızı kalıcı olarak silebilir, şifreleyebilir veya gizleyebilirsiniz.

Bilgisayarlarımızı kullanırken zaman zaman bizim dışımızdaki kullanıcıların da dosyalarımıza erişmeye kalkması gibi durumlarla karşılaşabiliyoruz ve özellikle oturumun açık unutulduğu durumlarda bu olay maalesef kişisel gizliliğimizin ihlal edilmesine neden oluyor. Tabii ki Windows şifresinin bir şekilde kırılması gibi etkenler de kişisel güvenliğimizi tehlikeye atanlar arasında yer alıyor.

FileMax programı bu soruna karşı geliştirilmiş yerli üretim programlardan birisi ve PC'lerde bulunan dosyaların gizlenebilmesini, şifrelenebilmesini ve dilenirse geri döndürülemez bir şekilde silinmesini sağlıyor. Programın dosya gizleme özelliğini kullandıktan sonra o dosyaları kendi belirleyeceğiniz bir şifre ile kilitlemek ve erişilebilmesini önlemek de elinizde.

Eğer gizlemenin veya şifreyle korumanın yetersiz kalacağına inandığınız dosyalarınız varsa onlar için de tamamen silme seçeneklerini kullanabiliyorsunuz. Büyük boyutlu dosyaların bile bir kaç saniye içerisinde silinmesi veya korumaya alınması mümkün olduğu için bilgisayarınız başka ellere geçse bile özel dosyalarınıza erişim imkanı bulunamayacaktır.

Programın arayüzü biraz fazla koyu tonlarda hazırlanmış olsa da işlevlerine alıştıktan sonra kullanırken herhangi bir zorluk çekeceğinizi sanmıyorum. Lakin yerli üretim olmasına rağmen arayüzün İngilizce olması tercih edilmiş ve bu nedenle yabancı dil konusunda sorunlar yaşamanız mümkün.

Bilgisayarınızdaki dosyaları kolay yoldan gizlemek, kitlemek ve silmek istiyorsanız göz atmadan geçmeyin derim.

YORUMLAR