Floopy 1.00b (windows)

Floopy

Floopy
ÜCRETSİZ
İndir 0.15 MB
0  
0  
0  
0  
0  
kullanıcı

Disketlerinizin direkt olarak imaj dosyalarını ve yedeklerini alabilmek için kullanabileceğiniz ücretsiz bir program.

Bilgisayarlarımızda geçmişte kullandığımız disketler sayesinde bilgileri ve dosyaları farklı bilgisayarlara taşıyabiliyorduk ancak internetin varlığı, CD ve DVD sürücülerin ortaya çıkması gibi sebeplerden dolayı disketler zamanla ortadan kayboldular. Fakat bazı disketlerde sürücüler bulunması, önemli belgelerin yer alması gibi durumlarla hala karşılaşılabiliyor ve bu nedenle disketlerin de birer yedeğini almak önemli hale gelebiliyor.

Floopy programı, aynı CD'lerin imaj dosyalarını yaratmak gibi, disketlerin imaj dosyalarını yaratabiliyor ve böylece bir kenarda daha sonra diskete aynı şekilde yazdırmak üzere saklıyor. Herhangi bir kurulum gerektirmemesi ve çok kolay bir şekilde çalışması nedeniyle indirdiğiniz anda kullanmaya başlayabilirsiniz.

Program direkt olarak disket üzerindeki verileri imaj dosyası haline getirebiliyor ve ardından başka disketler üzerine yazabiliyor. Birebir kopyalama yapılması gereken durumlarda kesinlikle işe yarayacaklar arasında diyebilirim.

İmaj dosyası formatı olarak hem IMG kullanabilen, hem de CIM adı verilen sıkıştırılmış bir formatı kullanabilen program, böylece çok sayıda disketle işlem yapacaksanız daha az yer kaplamasını da sağlayabiliyor. Eğer geçmişten kalan disketlerinizi aynen saklamak isterseniz programa bir göz atmayı unutmayın.

YORUMLAR