FolderUsage 1.0.4.11 (windows)

FolderUsage

FolderUsage
ÜCRETSİZ
0  
0  
0  
0  
0  
kullanıcı

Bilgisayarınızda yer alan klasörlerin kapladıkları alanları tespit etmek ve çok yer kaplayanları temizlemek için bu programı kullanabilirsiniz.

Bilgisayarlarımızı kullanırken bilhassa Windows'un önbellek klasörleri ya da sistem klasörleri bir şekilde kendi kendine dolar ya da bilgisayarda istenmeyen işlemler gerçekleştiren programlar belli klasörlerin şişerek diskte yer kaplamasına neden olurlar. Bazen de kullanıcıların yüksek boyutlu dosyaları nereye kaydettiklerini unutmaları sonucunda bilgisayar diski iyice verimsiz hale gelir. Böyle zamanlarda disklerin dolu olduğunu kendiniz de görebilirsiniz ancak bu doluluğun nereden kaynaklandığını tespit etmek hem vakit alabilir hem de oldukça yorucu olacaktır.

Folder Usage programı sayesinde bu sorunun üstesinden gelmek oldukça kolay oluyor ve disklerinizde en çok yer kaplayan klasörleri anında listeleyebiliyor, böylece gerekli veya gereksiz ne kadar büyük dosya varsa hepsini inceleyebiliyorsunuz. Windows'un kendi dosya gezgini içerisinde böyle bir özellik yer almadığı için işlemlerin daha kolay haline geldiği de bir gerçek.

Program hem kolay kullanılır bir arayüze sahip hem de ücretsiz olarak dağıtılıyor ve ileride de herhangi bir bedel talep edilmiyor. Bilgisayardaki tüm disk sürücülerini incelemesi ve hem ana klasörleri hem de alt klasörleri listeleyebilmesi ile ihtiyaç duyduğunuz bilgiye kolayca erişim sağlayabiliyor. Dilerseniz çeşitli filtreler de kullanabilir ve böylece belli bir miktardan fazla yer kaplayan belli formattaki dosyaları bile görebilirsiniz.

Tabii ki yer kaplayan dosyaları bulduktan sonra onları silmek ve diskte yer açmak da direkt olarak programın arayüzünden gerçekleştirilebiliyor. Eğer sık sık disk boyutunuz ve dosyalarınızın boyutu konusunda sorun yaşıyorsanız denemeden geçmemenizi öneriyorum.

YORUMLAR