ImageCacheViewer 1.08 (windows)

ImageCacheViewer

ImageCacheViewer
ÜCRETSİZ
0  
0  
0  
0  
0  
kullanıcı
  • DİL SEÇENEKLERİ

    İngilizce

  • TOPLAM İNDİRME

    958

  • ÜRETİCİ

    Nir Sofer

ImageCacheViewer sayesinde web tarayıcılarının bilgisayarınızda önbelleğe aldıkları görsel dosyalarını bulabilirsiniz.

ImageCacheViewer programı, bilgisayarınızın web tarayıcıları tarafından hafızaya alınmış olan görsel dosyalarını kolayca bulabilmeniz için hazırlanmış ücretsiz programlardan bir tanesi. Böylece bir web sitesinde daha önce gördüğünüz resimlerden ya da fotoğraflardan bir tanesini yeniden görmek istiyor ancak hangi sitede olduğunu hatırlayamıyorsanız direkt olarak sisteminizdeki kopyasından faydalanabilirsiniz.

Zira gezilen her web sitesinde yer alan görseller geçici olarak web tarayıcılar tarafından bilgisayarlara kaydedilirler ve ancak bir süre sonra bu dosyalar otomatik olarak silinir. Silinmelerinden önce oldukça uzun bir zaman olduğu için bu resimlere erişim genellikle bu işlemi bilen kullanıcılar tarafından sağlanabiliyor ancak deneyimsiz kullanıcılar ise ImageCacheViewer gibi programlardan faydalanabiliyorlar.

Resim dosyalarını gösterirken bir yandan da bu dosyaların ne zaman ve hangi adreslerden alındıklarını da gösterebilmesi sayesinde, unuttuğunuz web sitelerine de yeniden ulaşabilmeniz mümkün. Kullanıcı arayüzü kolay yoldan kullanabileceğiniz bir şekilde hazırlandığı için resim dosyalarını ararken ya da görüntülerken bir sorunla karşılaşma olasılığınız da oldukça düşük.

Tüm popüler web tarayıcılarının görsel depolama kaynaklarını destekleyen ImageCacheViewer, aynı zamanda daha fazla tarama konfigürasyonu yapmak isterseniz gereken ayarlar menüsüne de sahip. Bu alanda kullanabileceğiniz en iyi ücretsizlerden birisi olduğunu söylemek mümkün.

YORUMLAR