Resimlerinizi Görüntülemek İçin En İyi 3 Program

Resim dosyalarınızı kolayca açmak, düzenlemek, organize etmek ve arşivlemek için kullanabileceğiniz en iyi 3 programa bu yazımızdan ulaşabilirsiniz.

Resimlerinizi Görüntülemek İçin En İyi 3 Program

Resim dosyalarınızı görüntülemek her ne kadar Windows’un kendi resim göstericisi ile kolayca gerçekleştirilebiliyor olsa da bu resimleri organize etmek ve çok daha rahat bir şekilde kategorilendirerek görüntülemek çoğu zaman sıkıntı haline geliyor.

Ayrıca büyük resim düzenleme programlarını kullanmak genellikle programın menüleri arasında saatlerce kaybolarak vaktimizi ufak tefek düzenleme işlemleri için kaybetmemize neden oluyor.

İşte bu sorunları çözmek ve Windows resim görüntüleyicisinin açamadığı bazı resim formatlarını da kolayca görebilmek için kullanabileceğiniz programlardan 3 tanesini aşağıdaki bağlantıları kullanarak inceleyebilir ve bilgisayarınıza indirebilirsiniz.

İlk çıktığında sadece resim dosyalarını gösterme özelliğine sahip olan IrfanView yıllar içinde akıl almayacak derecede gelişim gösterdi ve şu anda açamadığı dosyalar olmadığı gibi ses ve video dosyalarını da oynatabiliyor.

Ayrıca resimlerinizi ufak kareler halinde gösterebiliyor ve blur, sharpen, kesme, kırpma gibi temel resim düzenleme özelliklerini de içinde barındırıyor.

Pictomio

Pictomio kullanarak resimlerinizi exif bilgilerini koruyarak kategorilendirebilir ve albümler oluşturabilirsiniz. 3 boyutlu resim gösterme, slayt şovu hazırlama, resim puanlama, coğrafi etiketleme ve zoom yapma gibi pek çok özelliği bünyesinde barındıran program resim arşivi tutanların vazgeçemeyecekleri programlar arasında yer alıyor.

Eğer yukarıda yer alan programlardan çok daha basit bir resim gösterme uygulaması arıyorsanız ancak Windows’un resim görüntüleyicisinden daha fazla özelliğe sahip olması tercihinizse SView5 programını deneyebilir ve her türlü resim dosyasını kolayca görüntüleyebilirsiniz.

Eğer sizin de bildiğiniz ancak Tamindir’de yer almayan programlar varsa lütfen yorumlar kısmından hem bizimle hem de diğer ziyaretçilerimizle paylaşmayı unutmayın.

YORUMLAR