En İyi Resim ve Fotoğraf Formatı Dönüştürme Programları

Bilgisayarınızdaki resim ve fotoğrafların formatlarını dönüştürmek için seçtiğimiz ücretsiz programları kullanabilirsiniz.

En İyi Resim ve Fotoğraf Formatı Dönüştürme Programları

Elinizde bulunan resim dosyalarının ve fotoğrafların formatlarını çeşitli nedenlerden dolayı değiştirmek istiyor olabilirsiniz. Bu nedenler arasında boyutlarının yüksek olması, farklı cihazlarda görüntüleyebilmek, galeriler yapmak, internette kullanmak ve çok daha fazlası olabilir. Ancak profesyonel fotoğraf ve resim düzenleme programları kullanmıyorsanız satın almanız gerekliliği veya kullanmayı bilmiyor olmanız gibi sorunlar önünüzde engel olarak durabilir.

Bu nedenle sadece resim ve fotoğraf formatı dönüştürme işini yapan programlardan gözümüze çarpan 5 tanesini sizin için derledik ve böylece çok daha kolay bir şekilde istediğiniz dosya formatından istediğiniz formata dönüştürme yapabilmenizi sağlamaya çalıştık. Umuyoruz ki tamamen ücretsiz olarak sunulan bu programlar işinizi görecektir.

Basit bir arayüze ve kolay kullanıma sahip olan Best Free Image Converter programının dönüştürebildiği formatlar arasında BMP, JPEG, PNG, TIF, GIF, PCX, TGA, ICO, PSD, JP2, DCX formatları yer almaktadır ve bunların dışındakilerle birlikte toplam 50 formatı desteklemektedir. Basit yeniden boyutlandırma, parlaklık, kontrast ayarları gibi gerekli olabilecek işlemleri de içerisinde barındırmaktadır.

Toplu olarak resim formatı dönüştürmenize imkan tanıyan Free Image Converter uygulaması özellikle pek çok oyunda kullanılan doku dosyalarının formatlarını da destekliyor ve böylece oyun geliştiricilerinin bu dosyaları hızlı ve etkili bir şekilde dönüştürmesine imkan tanıyor. Hızı da tatmin edici düzeyde olan programı denemenizi öneriyorum.

Yüzlerce fotoğraf ve resim formatını destekleyen bu uygulamada belki de daha önce hiç görmediğiniz formatlara bile resimlerinizi dönüştürebilirsiniz. Format dönüştürmenin yanında toplu olarak resim yeniden boyutlandırma da yapabilen Converseen sayesinde fotoğraflarınızın boyutlarını kolayca küçültmek de elinizde.

Yine toplu işlem yapabilen programlardan birisi olan VarieDrop yeniden boyutlandırma ve format dönüştürmeyi kolayca gerçekleştirmenize imkan tanıyor. Sürükle bırak desteği sayesinde dosyalarınızı hemen taşıyabilir ve içerisindeki dört farklı bölme sayesinde hazır boyutlandırma profillerini kullanabilirsiniz. 

400’den fazla formatı destekleyerek en çok format destekleyen resim dönüştürücülerden birisi olan XnView sayesinde bir yandan fotoğraflarınızın formatını diğer formatlara çevirebilir, bir yandan da içerisindeki temel editör araçlarıyla düzenlemeler yapabilirsiniz. Bu araçlar arasında kırmızı göz düzeltme gibi pratik araçlar da bulunuyor ve sekmeli yapısı sayesinde daha rahat kullanım sağlıyor. Türkçe dil desteği ise tüm kullanıcıların ilgisini çekecektir.

Elbette daha onlarca resim formatı dönüştürme programı mevcut ancak sizin için en kolay ve hızlı kullanılabilecek olanları belirtmemiz çok daha iyi olacaktır. Eğer daha farklı programlar da arıyorsanız sağ üst bölümdeki arama kutucuğumuzu kullanmayı unutmayın.

YORUMLAR