Mitoloji Online (windows)

Mitoloji Online

Mitoloji Online
ÜCRETSİZ
0  
0  
0  
0  
0  
kullanıcı

Mitoloji Online, tarayıcı üzerinden oynanabilen ücretsiz bir fantastik MMORPG oyunudur.

Mitolojik savaş denildiğinde tüm oyuncuların aklına az çok belirli sahneler mutlaka geliyordur. Farklı özelliklere sahip tanrılar, tuhaf giyinimli uşaklar, fantastik dünyanın kapılarına dayanmış farklı yaratıklar ve hatta ejderhalar; Türkçe dil desteği sunup tüm oyunculara kusursuz online oyun deneyimi sunmak için hazırlanan Mitoloji Online ise işte bu evrende geçiyor ve tüm ölümlüleri bir savaşa sürüklüyor.

İlk olarak oyunun tarayıcı tabanlı bir online oyun olduğunu düşünürsek beklentileri çok yükseltmemek gerekli. Tam da bu motivasyonla Mitoloji Online'ı inceledim ve sonuç beklenildiği gibiydi. Farklı sınıf ayrımıyla kahramanınızı yarattığınız oyunda kendi stilinize göre bir savaşçı oluşturuyorsunuz. Yine de Mitoloji Online'ın sunduğu sınıf seçenekleri azımsanmayacak derecede, en azından rakip oyunlarla karşılaştırıldığında. Sınıfların detayına çok fazla değinmeye gerek olduğunu düşünmeden doğruca Mitoloji Online'ın farklarından bahsedelim.

Öncelikle Türkiye sınırları içerisinde herhangi bir ücretsiz online oyun oynamış kimseler kesinlikle Mitoloji Online'da zorluk yaşamayacaklar. Çoğu oyundan alışık olduğumuz arayüz, izometrik kamera açısıyla hareket ve yetenek çubukları herkese tekrardan bir merhaba diyor ve ilk görevinize başlıyorsunuz. Görev sistemi yine aynı, şu seviyede, şu sayıda yaratık öldür veya zindanı tamamla. Mitoloji Online'ın savaş sistemi gereği zindanlar da açıkçası oyunda pek bir fark yaratmamış. Sıra tabanlı gelişen savaş sisteminde düşmanınızla otomatik olarak kapışıyorsunuz, ancak zamanlamalara göre araya ek bir özel saldırı eklemek mümkün. Bu da sınıfların ayrımına göre şekilleniyor, ışıklar havada uçuşuyor. En azından mitolojik bir hava sergilediği için yetenek animasyonlarının kuru kalmaması hoş durmuş. Yine de savaş sistemi maalesef ilgi çekici değil.

Oyun neredeyse attığınız adımda bile sizi ödüllendirerek ilerliyor. Alışık olduğumuz bir durum olsa da ekranda sürekli bir şeylerin yanıp sönmesi oyuncuları ne kadar yönlendirir bilemiyorum. En azından karakterleri tanıyana kadar gelişen süreçte ekran içi çok fazla şey dönüp dolaşıyor ve aslında oyunun amacı çok basit: "parayla oyun içi özellik satın al ve biz de para kazanalım." Parayla bir üst sıraya yerleşme sistemi yine Mitoloji Online'da oyuncuların boğazına yapışıyor.

Onun dışında grafiklerde karakterlerin detayları hoşuma gitti. Birçok firma genelde bu tarz oyunlarda bu adımı hiçe sayıyor ve çöpçü gibi karakterlerle oyun oynuyoruz. Mitoloji Online doğası gereği mitolojik kahramanların görünümüne önem vermiş ve kendinizi gerçek bir savaşçı gibi görmeniz mümkün. Elbette savaşta ne olacağı belli olmaz, boyunuzun 10 katı ejderhalar ve bilimum mitoloji canavarı oyunun evreninde kol geziyor.

Mitoloji Online genel olarak maalesef rakiplerinden farklı bir tavır sergileyemiyor ve ortalama sınıfına düşüyor. Yine de tarayıcı üzerinden ücretsiz bir online oyun arıyorsanız, ihtişamlı kahramanların cıvıl cıvıl yetenekleri sizi bir süre idare edebilir.

ARTILAR

Arayüz tasarımı

Sınıf detayları

EKSİLER

Para ödersen kazanırsın olayı var

Oyun içi satın almaya çok teşvik ediyor

Karakter geliştirmek çekici değil

YORUMLAR