QwikMark 0.4 (windows)

QwikMark

0.4
QwikMark
ÜCRETSİZ
0  
0  
0  
0  
0  
kullanıcı

QwikMark, sisteminizin hangi özelliklerde bir donanıma sahip olduğunu analiz ediyor ve size kıyaslama imkanı sunuyor.

Günümüzde artık tüm teknoloji cihazları "benchmark" ismini taşıyan uygulamalar kullanılarak birbiriyle kıyaslanıyor. Bu kıyaslamanın sonucunda da hangi donanımın iyi, hangi donanımın kötü olduğu ortaya çıkıyor. Mobil cihazlarda sürekli yapılan bu kıyaslama testi masaüstü sistemlerde de tüketicilerin bir numaralı yardımcısı olmakta.

QwikMark, Windows işletim sistemine sahip cihazınıza ücretsiz olarak indirebileceğiniz bir kıyaslama uygulaması. Oldukça hafif bir boyuta sahip olmasından dolayı hemen indirip kullanmaya başlayabiliyorsunuz. Üstelik program kurulumu da gerekmiyor.

Windows işletim sistemine sahip olan cihazınızın öncelikle hangi işlemciyi kullandığını ve RAM miktarını tespit eden yazılım, sizden izin alarak daha sonra da bazı performans testleri yapıyor. Bu sayede işlemcinizin normalde sağlaması gereken hız miktarına kullandığınız sistem ile ulaşıp ulaşmadığınızı görebilirsiniz.

CPU Speed, CPU Flops, Mem Bandwith ve Disk Transfer gibi çeşitli analiz araçlarını kullanarak QwikMark ile sisteminizin çalışma hızını öğrenebilirsiniz. Özellikle yeni sistem kuranlar ve sistem iyileştirmesi yapanların kullanması gereken QwikMark, Windows işletim sisteminde oldukça başarılı bir performans sunuyor.