The Stanley Parable (windows)

The Stanley Parable

The Stanley Parable
0  
0  
0  
0  
0  
kullanıcı

The Stanley Parable, bağımsız bir stüdyo tarafından geliştirilmiş bir keşif oyunudur.

Bu zaman kadar oynadığınız bağımsız oyunlardan az çok aklınıza kazınmış olanları şöyle bir hatırlayın. Orijinal hikayeler, büyük firmaların bile aklına gelmeyecek oyun deneyimleri ve daha niceleri... Şimdi hepsini bir kenara atın ve yeni bir sayfa açmaya hazır olun. Zira Stanley Parable sizden sürekli yeni bir sayfa açmanızı isteyecek, şimdiye kadar hiçbir oyunda görmediğiniz bir keşif deneyimi sunacak.

Çıktığı günden bu yana bir hikaye üzerine olan oyunlardan ilham alarak, üzerine "başa dön" temasını çok farklı bir şekilde işleyen bağımsız stüdyo Galactic Cafe oyuncuların aklını başından alan bu yapımla sene içerisinde birçok ödülün de sahibi oldu. Üstelik tüm bu başarıyı, çok basit oynanış temelleri olan Stanley Parable ile yakaladı. Peki bu nasıl oluyor? Anlayamazsınız esprisini yapmadan oyundan kısaca bir bahsetmek istiyorum.

Bir ofis çalışanının monoton günüyle açılış yapan oyunda hikayedeki "o kişi"yi oynuyoruz. Tüm hareketlerimizi, hayatımızı ve hatta zamanı anlatan bir adamın sesi eşliğinde kendi hikayemizde uyanıyoruz. Örneğin adam, "Stanley o gün çok açtı" diyor ve sonrasından bizden bir hareket bekliyor. Oyun birinci kişi görüş açısından oynandığı için atmosfere de çok rahat ayak uyduruyor ve kendimizi Stanley'in yerine koyuyoruz. Sonrasında da olaylar çok farklı bir hal alıyor.

Çok detaylı bir hikaye örgüsü aramıyor, gerçekten benzersiz bir oyun deneyimi arıyorsanız Stanley Parable'ın hikayesine mutlaka adım atmanızı öneriyor, tekrar tekrar başa dönmelerinizin her seferinde farklı olacağının altını çiziyoruz.

ARTILAR

Oynanış ve hikaye ilerleyişi bakımından benzersiz

Oyun dünyasında benzersiz bir keşif deneyimi

EKSİLER

YORUMLAR