Carkifelek 1.0.0.1 (winphone)
Carkifelek
ÜCRETSİZ
0  
0  
0  
0  
0  
kullanıcı
  • DİL SEÇENEKLERİ

    Türkçe

  • TOPLAM İNDİRME

    1,195

  • Üretici

    Pivot Game

Çarkıfelek oyunu ile bir zamanların en çok izlenen yarışması Windows Phone cihazlara taşınıyor.

Çarkıfelek, Windows Phone telefonunuzda tek başınıza veya arkadaşlarınızla birlikte oynayabileceğiniz bir kelime oyunu ve boş zamanlarda kafa yormadan oynanabilecek en iyi oyunlarınız arasına katmanız gerektiğini düşündüğüm bir yapım.

Çoğumuzun Mehmet Ali Erbil ile birlikte tanıdığı, bir dönemin en çok izlenen yarışma programı çarkıfeleği mobil cihazlara taşıyan en iyi yapım olduğunu düşündüğüm Çarkıfelek, tamamen Türkçe (Yabancı örnekleri de var.) olarak geliyor ve oynarken kesinlikle eğlendiriyor. Kelime bulma oyunlarından keyif alıyorsanız kesinlikle indirmeniz gerektiğini söyleyebilirim.

Sadece Windows Phone platformunda karşımıza çıkan çarkıfelek oyununda sadece atasözlerini bulmaya çalışmıyorsunuz. Atasözlerinin yanında film, spor, ülke, yiyecek gibi kategoriler de yer almakta. Oynanış ise yarışmadakinden farklılık göstermiyor. Yine çarkı çevirdikten sonra harf tahmininde bulunuyor ve doğru tahminde bulunduğunuzda oyunu tamamlamış oluyorsunuz. Tabii ki aynı harfi söylemenizi engellemek amacıyla açılan harfleri ve kaçar defa açıldıkları görebiliyorsunuz.

Çarkıfelek oyununda klasik bildiğimiz şekilde ilerleyen oyun modunun yanında zamana karşı ve iki oyuncu seçenekleri bulunmakta. O anda yanınızda olan çarkıfelek oynamaya hevesli bir arkadaşınız varsa onu da oyuna kolaylıkla dahil edebiliyor ve birlikte yarışmanın keyfini sürebiliyorsunuz. Diğer oyun modu da zamana karşı yarışmayı gerektiriyor ve bence klasik oyundan daha keyifli.

Puan kazanmanın dışında gerçek yarışmadaki gibi iflas gelme ve alt üst olma durumunu da sunan oyunda zorluk seviyesinin çok iyi ayarlandığını belirtmem gerek. Hangi kategoriyi seçerseniz seçin istenen kelimeyi anında bulamıyorsunuz.

YORUMLAR