Collectik (winphone)

Collectik

Collectik
ÜCRETSİZ
0  
0  
0  
0  
0  
kullanıcı

Collectik, renkli kutucukları birleştirirken strateji uygulamanız gereken bir Windows Phone oyunu.

Collectik, Windows Phone platformuna özel çıkan nadir oyunlar arasında ve adından da tahmin edeceğiniz üzere bulmaca türünde. Telefonumuza ücretsiz olarak indirip ufak boyutlu olmasıyla anında oynamaya başlayabiliyoruz.

Göz yormayan basit görsellerle süslenen oyunda amacımız aynı renkte kutucukları eşleştirmek. Ekranın altında bulunan 10 adet renkli kutucuğu yukarıdan gelen renkli kutucuklarla eşleştirmeye çalışıyoruz. Ancak bunu yaparken bir tane bile kutucuğu yanlış eşleştirme lüksümüz yok. Hızla düşen kutucukları görüp panik yapmamız hataya yol açıyor; hatamız da canımızın gitmesine sebebiyet veriyor. Öte yandan alttaki kutucuklar sağa, sola, yukarı ve aşağı sadece bir kare ilerleyebiliyor ve diğer kutucuklar düşmeden üç kez taşıma hakkımız var.

Oyunda toplam üç canımız var. Canlarımızın tümünü harcadığımızda oyuna veda ediyoruz. Dilersek oyun içi satın alımlarla ekstra 3 can daha alabiliyoruz. Satın alım yaparak rahatsız edici boyutta olmasa da reklamları da kapatabiliyoruz.

Kısa süreliğine eğlenceli olan başka bir deyişle oynadıkça bayan eenkli eşleştirme oyunlarını oynamak keyif veriyorsa Collectik’i listenize eklemelisiniz.