Cublast 1.4.6.0 (winphone)

Cublast

Cublast
ÜCRETSİZ
0  
0  
0  
0  
0  
kullanıcı

Cublast, eğme ve dokunma hareketleriyle oynanabilen zorluk düzeyi süper ayarlanmış bir beceri oyunu.

Cublast, kimi zaman cihazınızı eğerek, kimi zaman sihirli dokunuşlar yaparak oynayabileceğiniz, zorluk seviyesi enfes ayarlanmış bir beceri oyunu. Windows Phone platformunda da resmi olarak bulunan oyunda cihazı eğme hareketimize göre şekil alan platform üzerindeyiz ve yine eğme açımıza göre hareket eden bir topu kontrol ediyoruz. Amacımız olabildiğince hızlı olarak topu hedef noktaya taşımak.

Tamamen ücretiz olan ve görsel açıdan oldukça hafif olduğundan düşük donanımlı Windows Phone cihazlarda da rahat bir oynanış sunan Cublast, boş zamanlarda kafa dağıtmak adına oynanabilecek tarzda harika bir yapım. Eğme ve dokunma kontrollerini bir arada sunan çok zor olmayan bir beceri oyunu arıyorsanız o oyun bu oyun diyebilirim.

Oyuna geçecek olursak, daha önce de bahsettiğim gibi cihazımızı eğmemize göre değişen bir platform üzerinde duran renkli bir topu kontrol ediyoruz. Platformu hareket ettirdiğimizde topumuz da aynı yönde hareket ediyor ancak hıza son derece duyarlı. Yani cihazı ne kadar hızlı çevirirseniz top ta o yöne o kadar hızlı hareket ediyor. Topun kontrolünü sağlamak ta oldukça basit. Zaten ilk aşamada alıştırma bölümü bizleri karşılıyor. Burada topu nasıl kontrol edeceğimizi, bölümü nasıl tamamlayacağımızı ve ne şekilde ilerlersek bölümü yüksek puanla kapatacağımızı öğrenebiliyoruz. Bu kısımdaki tüm bölümleri istenilen şekilde bitirirsek sonraki bölümlerde oynama hakkı kazanıyoruz. Bölümler tahmin edeceğiniz üzere çok basitten oldukça zora doğru ilerliyor.

Uzun süreli oynamada gözü yormayacak şekilde tasarlanmış görseller ve oyun dinamiğine uygun müzikler eşliğinde oynadığımız kısa sürede saran ve keyif veren bir beceri oyunu olduğunu düşündüğüm Cublast’i beceri gerektiren oyunlardan hoşlanıyorsunuz kesinlikle oynamanızı öneririm.

YORUMLAR