Rakiplerinizden Daha İyi Bir Counter-Strike: GO Oyuncusu Olmanın Püf Noktaları

En iyi CS GO oyuncusu nasıl olunur? İşte popüler Counter Strike: Global Offensive oyununu daha iyi oynayabilmek için dikkat etmeniz gereken hususların listesi!

Birincil kişi bakış açısıyla dünyada belkide en çok oynanan çevirimiçi aksiyon oyunu olan Counter Strike: Global Offensive, satış rekorları kırmasının yanında hergün yüzlerce oyuncuyu kendine bağımlı hale getiriyor. Peki, en iyi CS GO oyuncusu olmanın püf noktaları neler? Bu yazıda merak edilen soruyu yanıtlayacağız.

Counter-Strike bir zamanların efsanevi internet kafe oyunlardan biri olmasıyla ün salsa da, evlerde internetin yaygınlaşmasıyla çevirimiçi oyun dünyasının vazgeçilmezlerinden olmayı başardı. Artık eline silah alıp rastgele ateş etmek yetmiyor, teknik beceri ve zeka da gerektiren bir oyundan bahsediyoruz.

Counter-Strike 2 (CS 2) FPS Artırma Nasıl Yapılır?
OYUN

Counter-Strike 2 (CS 2) FPS Artırma Nasıl Yapılır?

Counter-Strike: Global Offensive (CS: GO) için ücretsiz olarak sunulan güncellemenin ardından popüler FPS oyununda kasma ve donma gibi sorunlar ile karşılaşan oyuncular, Counter-Strike 2 (CS 2) FPS artırma yöntemleri neler sorusunun yanıtını merak ediyor.

Tüm rekabetçi oyunlarda olduğu gibi en temelden bilinmesi gereken bazı unsurlar var. Yani, profesyonel bir Counter-Strike: GO oyuncusu olmak için bir takım vasıflar kazanmalısınız.

En İyi CS GO Oyuncusu Olmanın Püf Noktaları Neler?

  • Gamesense
  • Ekonomik bilgi
  • Harita bilgisi
  • Profesyonel oyuncuları izlemek

Yukarıda Counter Strike: Global Offensive isimli popüler video oyununu daha iyi oynayabilmek için dikkat etmeniz gereken hususlar yer alıyor. Bu hususların detaylarına aşağıdan göz atabilirsiniz.

1. Gamesense Nedir, Neden Önemlidir?

Gamesense'i Türkçe olarak yazmak isterdim ama tam karşılığı olduğunu düşünmüyorum. Onun yerine bir tanım yapalım; oyun algısı, oyun hissiyatı veya oyun hissine sahip olmak. Gamesense profesyonel bir CS GO oyuncusu olmanız için kazanmanız gereken vasıflar arasında ilk sırada yer alıyor. İçgüdü dediğimiz bir kavram var ya, işte o.

Bir oyunun nasıl ilerlediğini, takım arkadaşlarınızın durumunun ne olduğunu, rakibinizde neler olduğunu hissetmelisiniz. Bu vasıf sizde ne kadar iyiyse o kadar manevra kabiliyetiniz olur, mücadele beceriniz artar, adınıza da "headhunter" derler. Bu noktada sizlere önerim sabırlı olmanız. Öğrenme aşamasında çok kaybederseniz endişe etmeyin. 

2. Ekonomik Bilgi

Geliştirmeniz gereken en kolay vasıflardan biri ekonomik bilgidir. Daha çok rakiplerinizi bilmenizi ve onları tartmanızı gerektiren bir bilgiden bahsediyorum. Her turdan sonra üzerlerinde ne taşıdıklarını hatırlamaya çalışın ve kazanma/kaybetme rakamlarının çetelesini aklınızın bir köşesine yazın. Daha sonra seçeceğiniz silahı bu bilgileri göz önünde bulundurarak seçin. Rakiplerinizin para harcama eğilimlerini ve hareketlerini çözerseniz ve kaç round sonra AWP ile karşı karşıya olacağınızı bilirseniz, zaten ona göre hareket edeceksiniz.

3. Harita Bilgisi

Harita bilgisi geliştirilmesi kolay görünen bir beceri gibi görülse de, Counter-Strike: GO'da fazla harita olması nedeniyle çok çalışmanız gereken unsurlardan biri haline geldi. Diğer yandan, her iki takımın rolleri farklı olduğundan ikisine de çalışmalısınız. Haritanın önemli noktalarını bilmek size ve takımınıza çok artı kazandırır. Bunun için de botlarla çevirimdışı çalışmanızı öneririm.

4. Profesyonel Oyuncuları İzlemek

Profesyonel bir oyuncu olmanın bir başka yolu izle ve öğrendir. Dünya üzerinde aktif olarak CS GO oynayan binlerce profesyonel oyuncu var. Üstelik bu oyuncular maç yayını yaparak çeşitli platformlarda kendilerini gösteriyorlar. E-Spor takımları ve oyuncularına bakın, milyon dolarlık ödüller kazanıyorlar ve birçoğunu izleme şansına sahipsiniz. Oyun taktiklerini ve tarzlarını öğrenmek için bundan daha iyi bir yol bulamazsınız. 

Ayrıca, eğer imkanınız varsa yaptığınız oyunları kaydedin ve vakit buldukça izlemeye çalışın. Bu sayede nerede hata yaptığınızı görme fırsatınız olacak. Yaptığınız hamleleri sorgulayıp, bir daha yapmamak üzerine çaba sarfederseniz iyi bir oyuncu olmuşsunuz demektir. 

CS GO'da Terörist Takımındayken Neler Yapılmalı?

Haritaya göre değişmekle birlikte, rastgele girilen rekabetçi oyunlarda oyuncuların birçoğu Dust 2 haritasını seçiyor. Bu haritada ben Terörist takımının daha avantajlı olduğunu düşünüyorum. Neden derseniz, bomba avantajınız var ve durum kötüye de gitse bombayı kurduğunuzda ipleri elinize alıyorsunuz.

Rakip bombayı imha etme düşüncesinde olduğundan hata yapma payı yükseliyor. Karşı tarafı kendinize çektikten sonra da yukarıda yazmış olduğum vasıflar devreye giriyor. 

Daha iyi bir oyuncu olmak istiyorsanız elinizdeki avantajı iyi değerlendirmelisiniz. Öldürdüğünüz rakip sayısının yanında takımı yönetme becerisine de sahip olmalısınız. Gerektiğinde inisiyatif alıp bombayı siz taşıyın. Yanınızdaki takım arkadaşlarınızı yönlendirin. Kilit noktalara sis bombası ve rakibi afallatacak flash atmayı unutmayın.

CS GO'da Counter-Terörist Takımındayken Neler Yapılmalı?

Savunma yapmak belki de oyundaki en zor işlerden biridir. A ve B noktalarında yapacağınız bir hata round'u kaybetmenizle sonuçlanabilir. Dolayısıyla Counter-Terörist takımında da yanınızdakileri yönetmenin önemini vurgulamak istiyorum. Burada sizin durduğunuz noktalar, rakibin atağa geçmemesi için yapacağınız hamleler büyük önem taşıyor.

Terörist takımında bombanın kimde ve nerede olduğunu öğrenmeye çalışın. Savunmanız gereken iki bölgeye giriş yapmamaları için takımı gerekirse organize edin. Burada avantaj bomba düştükten sonra geri alınmamasını sağlarsanız size geçecek. Rakip üzerinize oynayacak ve hepinizi öldürmesi gerekecek. 

Profesyonel bir CS GO oyuncusu olmanın püf noktaları ve kazanmanız gereken vasıfları elimden geldiğince anlatmaya çalıştım. Dikkatli okursanız yazdığım maddelerin birbiriyle ne kadar bağlantılı olduğunu fark edeceksiniz. Başarılı olan tüm oyuncuları izleyin, hepsinin Gamesense dediğimiz oyun hissiyatına sahip olduğunu ve yukarıda belirttiğim tüm maddeleri içlerinde barındırdıklarını görürsünüz. 

Counter-Strike: Global Offensive oyununda başarılı olmak oyundan aldığınız zevki iki katına çıkaracaktır. Umarım kendinizi en iyi şekilde donatırsınız. 

Bu yazıda dünya genelinde milyonlarca kişi tarafından oynanan Counter-Strike: Global Offensive isimli video oyununu daha iyi oynayabilmek için dikkat etmeniz gereken noktaları açıkladık. Konu ile ilgili düşüncelerinizi aşağıda yer alan yorumlar kısmından bizimle paylaşmayı unutmayın.

YORUMLAR