Glean (winphone)

Glean

Glean
ÜCRETSİZ
0  
0  
0  
0  
0  
kullanıcı

Glean, parmağınızı kaydırmadan objeleri toplamanız gereken bulmaca türünde bir Windows Phone oyunu.

Glean, Windows Phone telefonunuzda kafa çalıştıran bulmaca oyunları oynamayı seviyorsanız hoşunuza gidecek bir yapım. Belli bir seviyeye kadar ücretsiz oynayabileceğiniz oyunda tek yapmanız gereken parmağınızı sürükleyerek yolunuza çıkan objeleri toplamak olsa da bunu yaparken bitiş noktasına kadar parmağınızı kaldırmamanız gerekiyor.

Basit görsellere sahip olduğundan oldukça ufak boyutlu olan bulmaca oyunu ilk bölümlerde çok basit oynanışa sahip. Öyle ki oyunun çocuklara özel hazırlandığı fikrine kapılıyorsunuz. Lakin biraz ilerledikçe durumun böyle olmadığını, aslında kafa bulandıran bir bulmaca oyunu olduğunu anlamaya başlıyorsunuz.

Oyun oynanış olarak çok basit diyebilirim. Bölümü tamamlamak için başlangıç noktasından başlayarak parmağınızı ekrandan kaldırmadan bitiş noktasına sürüklemeniz, bunu yaparken de farklı objeleri almanız gerekiyor. Tabii ki bunu tek çırpıda yapmanıza müsade etmeyen engeller var. Ufacık bir tabloda hem engelleri aşmak, hem objeleri toplamak, hem de bunları tek hamlede yapabilmek kolay değil.

Oynanışı gösteren hoş bir animasyonla bizleri karşılayan Glean, beceri odaklı değil düşünme gerektiren bulmaca oyunlarından keyif alanlar için ideal.

YORUMLAR