Hitman GO 1.0.51.0 (winphone)

Hitman GO

Hitman GO
0  
0  
0  
0  
0  
kullanıcı

Hitman GO, Ajan 47'yi yönettiğiniz son derece zorlu bulmacalar içeren bir Windows Phone strateji oyunu.

Hitman GO, hiç şüphesiz ki Windows Phone cihazınıza indirip oynayabileceğiniz en iyi suikast oyunu. Square Enix imzasını taşıyan yapım sıra tabanlı oynanışına sahip ve sessiz sedasız ilerlemeyi gerektiren onlarca bulmacayı içerisinde barındırıyor.

Diyorama tarzı sıra tabanlı bir strateji oyunu olan Hitman GO oyununda Ajan 47’yi kontrolümüz altına alıyoruz. Kafasının arkasındaki barkod ile tanıdığımız ajanımız oyuna çok iyi dahil edilmiş. Siyah takım elbisesi, kırmızı kravatı, siyah deri eldiveni gibi dış görünümü birebir aynı karşımızda. Tabii ki meşhur silahı da elinde. Bunların yanında kılık değiştirerek olayların döndüğü yerden başarılı bir şekilde kendini sıyırabilmesi de unutulmamış.

Yüksek kalitede görsellerle süslenen yeni Hitman oyununda bulmaca sayısı oldukça fazla. Her bölümde ortadan kaldırmamız gereken hedef farklılık gösteriyor ve büyük patrona ulaşmak için susturmamız gereken piyonlar da aynı şekilde her bölümde farklı. Oynanış ise bilgisayarda veya konsollardakine hiç benzemiyor. Adamları temizlemek için bize verilen yolları kullanmamız gerekiyor ve sadece kaydırma hareketi ile kötü adamları ortadan kaldırıyoruz. Oynanış basit olarak gelebilir ancak her bölümde birden fazla adam bulunduğundan işimizi çok sessiz yapmamız gerekiyor. En ufak hatanın geri dönüşü yok.

Ölçekli model tarzı görseller sunan oyunda bulmacalar gerçekten zekice hazırlanmış. İlk bölümler tahmin edeceğiniz üzere birkaç hareket etmeyle sonlanan, fazla kötü adamın yer almadığı bulmacalar olsa da sonraki bölümlerde etrafımız çok kalabalıklaşıyor ve büyük patronu öldürmek için saatlerimizi vermemiz gerekebiliyor. Tabii ki işleri zorlaştıran tek etken her an tetikte bekleyen adamların sayısı değil. Bulmacaları en iyi suikastçı unvanıyla tamamlayabilmek için en az hamleyle tüm adamları temizlememiz, silahların olduğu çantayı almamız, patronu ve adamlarını istenilen şekilde öldürmemiz gerekiyor.

Hitman GO oyununun tek eksi yanı fiyatı ancak ilginç olarak Windows Phone platformunda 5 TL daha düşük fiyat etiketiyle geliyor. Fiyat etiketini ise sonuna kadar hak ediyor. Sessiz sedasız ilerleme gerektiren, kafa yoran strateji – bulmaca oyunlarını seviyorsanız şiddetle öneririm.