Slidy 0.9.1.0 (winphone)

Slidy

Slidy
ÜCRETSİZ
0  
0  
0  
0  
0  
kullanıcı

Slidy, Windows Phone için yepyeni ve bağımlılık yapan oynanışa sahip bir bulmaca oyunu.

Slidy, ilk olarak Windows Phone platformunda indirilmeye sunulan ender oyunlardan biri ve bulmaca türünü sevenlerin kaçırmamısı gerektiğini düşündüğüm bir yapım.

Kolay gibi görünen ancak başlarda olmasa da ilerleyen bölümlerde beyni harekete geçiren harika bir oyun olan Slidy, Windows Phone Mağazası’na yeni gelen oyunlar arasında ve tamamen ücretsiz, rahatsız edici reklamlarda da dolup taşmıyor. Oyundaki amacımız kare ve dikdörtgen şekilde tasarlanmış bir kutu içerisinde renkli kutucukları kaydırarak üstteki şekli ortaya çıkarmak. Farklı renklere bürünmüş kutucukları hareket ettirerek örnekteki şekli çıkarmak ise ilk bölümlerde tık tık yapabileceğiniz bir şey ancak ilerledikçe daha fazla düşünmeniz, mantığınızı harekete geçirmeniz gereken bulmacalarla karşılaşıyorsunuz. Değil üç yıldızla bitirmek tek bir yıldız kazanmak için uzun bir süre vakit harcamanız gerekiyor. Tabii ki çözmekte zorlandığınız noktalarda ipuçlarından yardım alabilirsiniz ancak bunlar bir noktadan paralı oluyor.

Oldukça basitten son derece zora doğru ilerleyen 300’den fazla bulmacayı içerisinde barındıran Slidy oyunununda bulmacayı çözmeniz tek başına yeterli olmuyor. Kutucukları en az hamle ile kaydırarak bölümü en yüksek puanla tamamlanız isteniyor. Yüksek puan yapanları en iyiler listesinde görebiliyorsunuz ancak bu listeye oyuna iyice ısınmadan bakmamanızı öneririm.

Slidy Özellikleri:

  • 300’e yakın bulmaca
  • Çok sayıda farklı şekil
  • Zor bölümler için ipuçları
  • En iyiler listesi

YORUMLAR