Tiltagon 1.0.1.1 (winphone)

Tiltagon

Tiltagon
ÜCRETSİZ
0  
0  
0  
0  
0  
kullanıcı

Tiltagon, Windows Phone cihazınızı sürekli eğerek oynayabileceğiniz zor düzeyde bir beceri oyunu.

Tiltagon, Windows Phone telefonunuzda tek başınıza oynayabileceğiniz zorlu beceri oyunlarından biri. Hem dikey hem de yatay konumda oynanabilen oyunda tek yapmanız gereken topu altıgen şeklindeki platformlar arasında gezdirmek. Tabii ki bu sandığınızdan zor olacak.

iOS ve Android platformundan sonra Windows Phone’da gördüğümüz popüler oyunlardan biri olan Tiltagon, tamamen ücretsiz ve de tüm cihazlarla uyumlu olarak geliyor. Minimalist görselleriyle dikkat çeken oyunda altıngenler arasında dolanan bir golf topunu kontrol ediyoruz. Amacımız golf topunu altıngeller arasında zıplatmak. Bunu yaparken cihazı eğme hareketini kullanıyoruz. Zaten oyunun ismi de buradan geliyor.

2 farklı zorluk düzeyinde oynayabildiğimiz oyunun kontrol mekanizması basit görünse de oyunda ilerlemek hiç kolay değil. Dinamik yapıda tasarlanmış platformlar arasında geçiş yapmak gerçekten beceri istiyor. Oyunu zorlaştıran kısım ise topla atladığınız şekillerin içerisindeki hareketli engeller. Platformlar arasında gezerken yer yer çıkan engelleri de atlatmanız gerekiyor. Tüm bunlar yetmezmiş gibi süre sınırınız var. Topu diğer platforma geçirirken çok düşünürseniz yani engellerin uzaklaşmasını beklerseniz aşağı düşüyorsunuz.

Hem hızlı düşünmeniz, hem de temkinli ilerlemeniz gereken son derece zor bir beceri oyunu olan Tiltagon, hareketli müzikleriyle dikkat çekiyor. Kısa süreli oynama için ideal bir oyun olduğunu düşündüğüm Tiltagon’u sinirlerini kontrol altına alabilen, reflekslerini geliştirmek isteyen herkese tavsiye ederim.

YORUMLAR