Time Mysteries 2 1.0.0.3 (winphone)

Time Mysteries 2

Time Mysteries 2
ÜCRETSİZ
0  
0  
0  
0  
0  
kullanıcı

Time Mysteries 2, perilerle dolu bir konakta ailenizin gizemini çözmeye çalışacağınız bir Windows Phone oyunu.

Time Mysteries 2, bizleri 1800’lü yıllara götürüyor ve Ester adında genç bir mürebbiyenin gizemli macerasına ortak ediyor. Windows Phone cihazımıza ücretsiz indirip oynayabildiğimiz oyunda perili bir konağın kapılarını aralıyoruz. Amacımız ailemizin bizden sakladıklarını ortaya çıkarmak.

Seri halinde popüler oyunlar listesinde üst sıralarda bulunan Time Mysteries 2, temelde gizli eşya bulma, mini bulmaca çözme üzerine kurulu olsa da ilginç konusuyla bizleri içerisine çekmeyi başarıyor. Oyun oynanışından çok hikayesiyle dikkat çektiğinden kısaca bahsetmek istiyorum. 1830 yılında Ester adında genç bir mürebbiye, günlerden bir gün amcasından bir mektup alıyor. Mektupta ailesinden Londra’da bulunan bir konağın miras kaldığı yazıyor. Lakin karakterimiz Londra’ya vardığında terk edilmiş, doğa üstü varlıkların yaşadığı bir konakla karşılaşıyor. Tam bu noktada biz devreye giriyor ve Ester’ın ailesinin sırlarını ortaya çıkarmasına yardımcı oluyoruz.

Konağın perilerle, hayaletlerle dolu odalarında korkusuzca gezerek ailemizin sırlarını ortaya döken bir kitap, mektup veya ses kaydına ulaşmaya çalıştığımız oyunda bazen gizli objeleri buluyor, bazen de bizi ipuçlarına götürecek mini bulmacaları çözmek için kafa patlatıyoruz.

Maceramız boyunca birçok unutulmuş eserle karşılaşıyor, doğaüstü varlıklarla yüz yüze geliyor, sıradışı olaylar yaşıyoruz. Görsellerin (görseller gerçekten etkileyici) ve müziklerin (gizem havasına giriyorsunuz.) kalitesi sayesinde de ortak olduğumuz maceradan istesek te kopamıyoruz.

Time Mysteries 2, bizleri gizemli bir maceranın içerisine sürükleyen her yönüyle kaliteli bir yapım olmuş diyebilirim. Windows Phone platformunda da ücretsiz indirilir olması da oldukça güzel.

YORUMLAR