ANNO: Build an Empire 1.4.2 (Android)

ANNO: Build an Empire

ANNO: Build an Empire
ÜCRETSİZ
0  
0  
0  
0  
0  
kullanıcı

ANNO: Build an Empire'da kendi imparatorluğumuzu kurmaya çalışıyoruz.

Anno, Android tablet ve akıllı telefonlarda oynanmak üzere geliştirilmiş bir strateji oyunu ve tamamen ücretsiz olarak indirilebiliyor. Ubisoft imzası taşıyan bu oyun, strateji türünü sevenlerin mutlaka denemesi gereken kaliteli bir yapım niteliği taşıyor.

Oyuna girdiğimiz anda bir takım bilgilendirmeler ve neyi nasıl yapmamız gerektiğini anlatan yönlendirmeler çıkıyor. Bu aşamaları geçtikten sonra sahip olduğumuz köyü, ihtişamlı bir krallığa dönüştürmeye çalışıyoruz. Sıfırdan başladığımız için bunu yapması pek kolay olmuyor. İlkel bir yaşam alanını güçlü bir imparatorluğa dönüştürmek için sahip olduğumuz kaynakları verimli bir şekilde kullanmaya çalışıyoruz. Buna ek olarak ordumuzu da her halükarda güçlü tutmamız gerekiyor.

Güçlü bir orduya sahip olmanın bedeli yüksek olduğu için özellikle kaynak getirisi sağlayan binalarımızın gelişimine çok dikkat etmeliyiz. Kaynak sağlamanın tek yolu bu değil elbette. Düşmanlarımıza saldırıp onların kaynaklarını da ele geçirebilme şansına sahibiz. Ne yazık ki aynı şey bizim için de geçerli. Bu yüzden savunmamızı daima güçlü tutmalıyız.

Oyunda kullanabileceğimiz 150 farklı bina, onlarca farklı askeri birim ve hatta donanma birimleri bulunuyor. Sahip olduğumuz bu birimleri stratejik olarak kullanarak düşmanları alt etmemiz gerek. Bu yüzden savaşa başlamadan önce nerelerden saldırı yapmamız gerektiğini kestirmemiz yerinde bir karar olacaktır.

Genel olarak başarılı bir oyun olan Anno, strateji oyunları oynamaktan zevk alanların denemesi gereken bir yapım. Üstelik tamamen ücretsiz.

YORUMLAR