FileChat

FileChat
ÜCRETSİZ
0  
0  
0  
0  
0  
kullanıcı

FileChat uygulaması sayesinde Android cihazlarınızdan arkadaşlarınızla ortak belge düzenleme sohbetleri gerçekleştirebiliyorsunuz.

FileChat uygulaması, Android akıllı telefon ve tablet kullanıcılarının, bulut depolama sistemlerinde yer alan belge, fotoğraf ve video gibi içeriklerini diğer kullanıcılarla en kolay yoldan paylaşmalarını ve üzerlerinde ortak çalışmalar gerçekleştirebilmelerini sağlayan ücretsiz bir alternatif sohbet uygulaması olarak karşımıza çıktı. İlk bakışta tam olarak ne işe yaradığını anlamak biraz vakit alabilse de sizlere uygulamanın genel yapısından biraz bahsederek bu konuya açıklık getirmeye çalışalım.

Uygulama, Dropbox ve Google Drive’ı desteklemesi sayesinde en sık kullanılan iki bulut depolama servisini bir araya getirebiliyor. Sohbete davet ettiğiniz insanlarla direkt olarak dosyalarınızı paylaşabiliyor ve daha sonra bu dosyalar üzerine bir konuşma gerçekleştirebiliyorsunuz.

Sistemin en büyük avantajı, dosyaların kopyalanmasının gerekmemesi ve ayrıca uzun e-posta iletişimlerine gerek bırakmaması. Mobil üzerinde direkt olarak dosyalar üzerine sohbet ve düzenlemeler gerçekleştirmenize yardımcı olan FileChat, böylelikle sık sık ortak çalışmalar gerçekleştirmek zorunda olanların işini oldukça kolaylaştıracaktır.

Hem Android üzerinden işlem yapabilmenizi, hem de web üzerindeki kendi arayüzünü de kullanabilmenizi sağlayan uygulama, böylelikle PC’den belge düzenleme sohbetlerine katılmak isteyen kullanıcıların da hoşuna gidecektir. Fakat uygulamanın aktif olarak çalışabilmesi için internet bağlantınızın aktif olması gerektiğini de unutmayın.

FileChat’in arayüzünün kullanıcıları zorlamayacak bir şekilde tasarlandığını ve işlevlerine hemen alışılabildiğini de belirtmek gerek. Dolayısıyla uygulamayı kullanırken kısa sürede hem siz hem de proje ortaklarınız üretken bir şekilde işlerine başlayacaklardır. Denemeden geçmemeniz gereken ve iş hayatına yönelik bir iletişim uygulaması olduğu için bir göz atmanızı öneriyorum.

YORUMLAR