Android Cihazlarınızla Görüntülü Konuşma Yapabileceğiniz 10 Uygulama

Android mobil cihazlarınız üzerinde kullanabileceğiniz ücretsiz görüntülü konuşmalarından en iyi 10 tanesini sizler için seçerek listeledik.

Android Cihazlarınızla Görüntülü Konuşma Yapabileceğiniz 10 Uygulama

Mobil cihazlarımız üzerinde kullandığımız ve yıllardır büyümeyi sürdüren mesajlaşma uygulamalarına rağmen, aynı şekilde büyümeye ve gelişmeye başlayan görüntülü konuşma uygulamaları özellikle son dönelerde oldukça revaçta. Bu kategoride büyük uygulamaların avantajlı olmasının yanı sıra, yarıştan geri kalmak istemeyen büyük uygulamalar görüntülü konuşma özelliğini uygulamalarına ekleyerek hem kendi kullanıcılarını elde tutmak hem de daha fazla kullanıcı çekmek için gerekli adımları yapıyor.

Yüzlerce görüntülü konuşma uygulaması olmasına rağmen bu alanda sözü geçen bazı firmalar ve uygulamaları kullanıcıların çok büyük bir bölümünü ele geçirmiş durumda. Hal böyleyken eğer kullanabileceğiniz yeni bir görüntülü konuşma uygulaması arıyorsanız ya da kullandığınız uygulamayı değiştirmek istiyorsanız sizler için hazırladığımız en iyi 10 Android görüntülü konuşma uygulaması listesine mutlaka göz atmalısınız. Her birinin kendisine göre ufak farklılık ve özellikleri olmasına rağmen genel anlamda bu uygulamaların bir çoğu kullanıcılarına standart imkanlar sunuyor.

Facebook Messenger

İlk çıktığı günlerdeki haline göre çok fazla gelişme gösteren ve Facebook'tan bağımsız olarak çalışan Messenger, şu an en popüler mesajlaşma uygulamalarından bir tanesi. Aylar önde getirilen görüntülü konuşma özelliği ile daha da fazla kullanılmaya başlanan Facebook Messenger, Android mobil cihazlarınız üzerinde görüntülü konuşma yapmak için tercih edebileceğiniz uygulamaların başında geliyor.

Skype

Bu kategorideki en popüler uygulama diyebileceğim Skype, mobil cihazlarda da görüntülü konuşma özelliği sunmasına rağmen, özellikle masaüstü versiyonu çok fazla kullanıcıya sahip. Son bir kaç yıl içerisinde hem Android hem de iOS uygulamaları çok fazla geliştirilen Skype, bilgisayardan sonra mobil cihazlar üzerinde de güvenle ve rahatla kullanabileceğiniz görüntülü konuşma uygulamalarından bir tanesi.

LINE

600 milyonu aşan aktif kullanıcı sayısıyla Dünya'nın en popüler iletişim uygulamalarından bir tanesi olan Line, sunduğu çapraz platform desteği sayesinde hem Android akıllı telefon ve tabletler hem de bilgisayarlarınız üzerinde kullanabileceğiniz eğlenceli uygulamalar arasınsda yer alıyor. Ücretsiz olarak sunulan uygulama içerisindeki mağazadan eğlenceli ürünler alarak mesajlaşmalarınızı daha eğlenceli hale getirebilmeniz de mümkün.

Hangouts

Apple'ın çıkarmış olduğu FaceTime uygulamasına yanıt olarak Google tarafından çıkarılan Hangouts, FaceTime'a göre çok daha fazla özelliğe sahip. Asıl olarak bir mesajlaşma uygulaması olan Hangouts aynı zamanda SMS desteği de sunuyor. Bunun dışında ise sesli ve görüntülü konuşmaları da yine Hangouts üzerinden ücretsiz olarak gerçekleştirebiliyorsunuz. Android cihazların büyük oranında standart olarak yüklü gelen Hangouts en başarılı servislerden bir tanesi diyebilirim.

ICQ

Bu kategoride milyonlarca kişiye hizmet veren en eskilerden bir tanesi olan ICQ, eski zamanlarda olduğu kadar popüler olmasa da oldukça başarılı mesajlaşma ve görüntülü konuşma özelliklerine sahip. Eğer görüntülü konuşma için bir uygulama arıyorsanız eski dost ICQ'da en iyi alternatifler arasında yer alıyor. Üstelik tamamen ücretsiz.

KakaoTalk

Listenin üst sıralarında yer alan uygulamalar kadar çok kullanıcıya sahip olmasa da, oldukça popüler görüntülü konuşma ve mesajlaşma uygulamalarından bir diğer. Sevimli ve çikolatayı andıran ismiyle oldukça canlı bir tasarıma sahip olan KakaoTalk, ülkemizde çok fazla tutulmuyor fakat yurt dışında oldukça popüler. Ses filtreleri, grup mesajlaşma ve Android Wear desteği ile öne çıkan uygulama bu minik özellikler sayesinde pek çok kullanıcının gözdesi.

Tango

Görüntülü konuşma ve mesajlaşma kategorisinin ilk ve en başarılı uygulamalarından bir tanesi olan Tango, zaman içerisinde gelişerek günümüzdeki mükemmel halini aldı. Popüler uygulamaların pek çoğunda olmayan keşfetme özelliği sayesinde yakın çevrenizdeki kişileri tespit ederek sohbet edebileceğiniz uygulama, oldukça kaliteli görüntülü konuşmalar yapmanızı sağlıyor.

Viber

İlk olarak ücretsiz telefon görüşmeleri yapabileceğimiz şekilde geliştirilen ve hizmet veren Viber da zamanla oluşan kullanıcı ihtiyaçlarını göz önünde bulundurarak görüntülü konuşma özelliği sunuyor. Kredi satın alarak Viber kullanıcıları dışında normal telefon numaralarını da arayabileceğiniz Viber, KakaoTalk gibi Android Wear desteğine de sahip.

WeChat

Sesli ve görüntülü konuşmalar için tercih edebileceğiniz popüler uygulamalardan bir diğeri de WeChaty. 100 milyondan fazla kullanıcıya sahip olan olan WeChat, diğer rakiplerinin standart olarak sunduğu özelliklerin hepsine sahip. Yeni arkadaşlıklar kurmanızı da sağlayan WeChat'in bu özelliği sayesinde yakın çevrenizdeki kişilerle arkadaş olup sohbet edebilirsiniz.

ooVoo

Popülerleşmekte olan mesajlaşma ve görüntülü sohbet uygulamalarından bir tanesi olan ooVoo, adıyla daha çok online oyunlardaki oyuncu isimlerini andırsa da, 12 kişiye kadar sunmuş olduğu toplu ve görüntülü konuşma özelliği ile diğer uygulamalardan bir adım öne çıkıyor. Bu önemli özelliği dışında standart görüntülü konuşma ve mesajlaşma uygulamalarında bulunan özelliklere de sahip olan ooVoo, değerlendirebileceğiniz uygulamalar arasında yer alıyor.

YORUMLAR