Food Builder

Food Builder
ÜCRETSİZ
0  
0  
0  
0  
0  
kullanıcı

Food Builder, yemeklerin, sebze meyvelerin içeriğini hesaplayarak besin değerlerini gösteriyor.

Food Builder uygulaması yediğimiz sebze, meyve veya yemek gibi karışık gıdaların miktarlarını kaydederek, elde ettiğimiz besin değerlerini gösteren bir Android uygulaması. Uygulamaya giriş yaptıktan sonra, yediğiniz herşeyi uygulamaya girebilir, hatta yediklerinizi gram cinsinden yazmanız halinde, içerdiği ortalama vitamin ve mineral oranlarını da görebilirsiniz.

Karbonhidrat, yağ, protein gibi makro gıdalarla birlikte mikro gıda olarak adlandırılan vitamin ve mineraller hakkında, 1000'den fazla ürünle ilgili veritabanı olan uygulama, popüler yemeklerle ilgili de otomatikleşmiş bir içerik sunuyor. 100 Gram üzerinden hesaplanan besin içerikleri, kullanıcıların girdiği gram oranına göre hesaplanarak kaydediliyor. 1000 adet olan ve her geçen gün genişleyen besin bilgisine kullanıcılar da katkıda bulunabiliyor.

Eğer yediklerinizdeki besin değerlerini merak ediyorsanız, bilinçli olarak diyet yapıyorsanız ve sporla ilgileniyorsanız bu uygulama beslenmenize büyük fayda sağlayabilir. Uygulamada yaptıklarınızı sosyal paylaşım sitelerinde de paylaşabilir, o an ne kadar besin tükettiğinizi arkadaşlarınızla paylaşabilirsiniz. Her ne kadar bir diyet uygulaması olmasa da, Food Builder kullanıcısına verdiği imkanlarla bu alanda da fazlasıyla kullanıyor. Siz de akıllı cihanızından gıdaların besin değerlerine ulaşmak ve kaydetmek istiyorsanız, bu Food Builder'ı kesinlikle denemelisiniz.

YORUMLAR