Lenx

Lenx
ÜCRETSİZ
0  
0  
0  
0  
0  
kullanıcı

Lenx isimli Android uygulamasıyla, cep telefonunuzda uzun pozlama yaparak eğlenceli ve sanatsal fotoğraflar çekebilirsiniz.

FenchTose tarafından Android cihazlar için geliştirilen fotoğrafçılık uygulaması Lenx, kullanıcılara sıradan Android kamerasıyla yapamayacakları birçok şeyi yapabilme imkanı sağlıyor. Lenx'in fotoğraf çekimi üzerine odaklandığı asıl yer ise uzun pozlama tekniği. Lenx, profesyonel fotoğrafçıların yapabildiği ve herkesin aşina olduğu hareket eden iz bırakan ışık gibi efektler oluşturmamızı sağlıyor. Kullanımı ve arayüzü son derece kolay olan bu Android uygulamasında ayar yapabildiğimiz üç adet seçenek bulunmakta.

Bunlardan ilki pozlama zamanı. Oluşturmak istediğimiz fotoğrafın şekline göre seçeceğimiz pozlamanın süresi, fotoğraflarımıza ana şeklini vereceği bu kısımdan seçim yapmamız gerekmekte. Pozlamayı eksi ve artı değerler arasında seçebildiğimizi de belirtmekte yarar var. İkinci ayar seçeneğimiz ise Timer, yani zamanlayıcı. Zamanlayıcı sayesinde, bir objeye veya çekmek istediğimiz alana ayarladığımız telefonumuz, bizim dilediğimiz zaman aralığında çekim yapabiliyor. Üçüncü ve son seçenek ise geç çekim özelliği. Bu özellik sayesin de, hareket eden objeleri belirli bir gecikmeyle kayıt altına alarak, pozlama oluşmasını sağlıyoruz.

Fotoğraf paylaşım sosyal ağlarında sıkça gördüğümüz ve herkesin beğendiği bu fotoğrafçılık tekniğini, Android akıllı telefonlarınızda yapabilmemize imkan veren bu uygulamayla fotoğraflarınız çok daha fazla beğeni toplayacak.