RedPhone

RedPhone
ÜCRETSİZ
0  
0  
0  
0  
0  
kullanıcı
  • DİL SEÇENEKLERİ

    İngilizce

  • TOPLAM İNDİRME

    285

  • ÜRETİCİ

    Open Whisper Systems

RedPhone uygulamasını kullanarak Android cihazlarınızdan kriptolu telefon görüşmeleri yapabiliyorsunuz.

RedPhone uygulaması, Android akıllı telefon ve tablet kullanıcılarının dostlarıyla en güvenli şekilde telefon görüşmeleri sağlamayı hedefleyen ücretsiz ve açık kaynak kodlu uygulamalar arasında yer alıyor. Özellikle son senelerde kullanıcı gizliliği ihlallerinin ve güvensiz internet bağlantılarının ne kadar yaygın hale geldiğini dikkate aldığımızda, bu tür şifrelenmiş görüşmeler sağlayan uygulamaların değeri biraz daha anlaşılıyor diyebilirim.

Oldukça kolay kullanılır ve sade bir arayüzle birlikte sunulan uygulama, yükler yüklemez aramalar yapmanıza olanak tanıyor ve bu iş için çok fazla efor sarfetmenize gerek kalmıyor. Benzer pek çok uygulamada olduğu gibi RedPhone uygulamasında da karşı tarafı şifrelenmiş sesli görüşme ile arayabilmek için onun da RedPhone kullanması mecburi. Ancak karşı taraf uygulamayı kullanmıyorsa yine de arama yapabiliyorsunuz ancak şifreleme özelliğinden faydalanamıyorsunuz.

Uygulama normal telefon hattınız üzerinden değil, 3G yahut WiFi internet bağlantınızdan faydalandığı için görüşmeleri yapabilmek internet bağlantınızın hızına ve durumuna bağlı. Ancak aktarılan sesli görüşmelerin oldukça az yer kaplamaları sayesinde kotanıza dair herhangi bir korkuya düşmenize gerek kalmıyor. Normal hattı kullanmadığı için de dakikalarınızın gitmesi gibi bir sorunla karşılaşmak mümkün olmuyor.

Hem yerel hem de uluslararası görüşmeleri destekleyen uygulama, mesafelerin artması veya azalmasından etkilenmiyor. Ancak karşıdaki alıcının da stabil bir internet bağlantısına sahip olması gerektiğini aklınızdan çıkarmayın.

Güvenli çağrılar yapmak isteyen ve özel bilgilerine erişilmesinden hoşlanmayan kullanıcıların göz atmadan geçmemeleri gerektiğine inanıyorum.

YORUMLAR