TextSecure 2.5.3 (Android)

TextSecure

TextSecure
ÜCRETSİZ
0  
0  
0  
0  
0  
kullanıcı
  • DİL SEÇENEKLERİ

    İngilizce

  • TOPLAM İNDİRME

    83

  • Üretici

    Open Whisper Systems

Gizliliğinize önem veriyorsanız, TextSecure uygulamasını kullanarak arkadaşlarınızla yapacağınız görüşmeleri şifreleyerek güvenliğinizi arttırabilirsiniz.

TextSecure uygulaması, arkadaşlarınızla sohbet ederken gizliliğinizi koruyan başarılı bir mesajlaşma uygulamasıdır.

TextSecure kullanan arkadaşlarınızla, uygulama aracılığıyla sohbet ederek hem SMS ücretlerinden kurtulabilir hem de mesajlarınızın art niyetli kişiler tarafından takip edilmesini engeleyebilirsiniz. Özel bir şifreleme protokolü kullanarak her mesajınızının gizliliğini koruyan uygulama bu anlamda gerçekten başarılı işler çıkarıyor. Ücretsiz ve açık kaynak kodlu sunulan uygulamayla ayrıca, arkadaşlarınızla oluşturabileceğiniz bir grupta da sohbet edebiliyorsunuz. Grup sohbetlerinde de gizliliğinizi korumaya devam eden TextSecure üyelik listesi, grup başlığı ve grup simgesini değiştirme imkanı sunuyor.

TLS üzerinden iletme, mesajları şifreleme, kişi doğrulama, kaybolan gizli anahtarların geçmişte şifrelenen verileri çözememesi, açık kaynak kodlu olması, güvenlik dökümantasyonu, kod güvenirliliği gibi 7 önemli kritere sahip olan TextSecure, bu kriterlerden sadece ikisini karşılayan WhatsApp’tan daha üstün olduğunu kanıtlıyor.

YORUMLAR